Turizm:
Cimrin'den turizm için önemli çağrı
ALTİD Yönetim Kurulu üyesi ve Ticaret ve Ekonomi Kulübü Antalya İl Başkanı turizmci Şükrü Cimrin birlik ve beraberlik çağrısında bulunarak,” Bütün meslek odalarımız ve diğer bileşenlerimiz koordineli ve bir bütünün parçaları gibi hareket edebilirsek direncimiz artacaktır” dedi.

Şükrü Cimrin, “Türkiye'deki vaka ve kayıp sayıları ne kadar düşerse düşsün yurtdışından turist alabilmek için bu sayıların düşük olması tek başına yeterli değil.
Hem turist gönderen devletler belli kriterler istiyorlar hem de seyahat etmeyi düşünen misafirlerimiz en güvenli tatilin nerede olacağını değerlendirip ona göre karar verecekler. Güvenli ve sağlıklı bir tatil için daha fazla ödemeyi de bence göze almışlardır.
Bu yüzden çok açık konuşalım bizde korona yok artık her şey eskisi gibi demek yerine hem tedbiri elden bırakmamalı hem de biraz tribünlere oynamak zorundayız. Farklı iş kollarını ilgilendiren çok sayıda genelge yayınlandı.Genelgelere sıkı sıkıya bağlı uygulamalar yapanlar olduğu gibi eksik ya da hiç uymayanlar da var. Bu genelgelere uyulması için denetimler de yapılıyor. Ancak her yere yetişebilmek mümkün değil. Yapılan tüm değerli ve özverili çalışmaların hakkını vermekle beraber asıl hedefimiz Alanya'yı en sağlıklı turizmin yapıldığı destinasyon yapmak olsun ve bu minvalde çalışalım. Genelgelerle sınırlı kalmayıp örnek olacak işlere imza atalım ve adımızı bu şekilde duyuralım. Bütün meslek odalarımız ve diğer bileşenlerimiz koordineli ve bir bütünün parçaları gibi hareket edebilirsek direncimiz artacaktır. Ya da turist hele bir gelsin o zaman mı düşünürüz?” diye konuştu. 
banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

ALTİD'den yeni valiye ziyaret

Haberi Oku