Turizm:
Turizm Fakültesi 10 Aralık'ta açılıyor

 MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, Akdeniz Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal’ı ziyaret etti. Turizm Fakültesi açılışının 10 Aralık’ta gerçekleştirileceğini belirten Başkan Boztaş, “açılışa Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu’da katılacak” dedi.

Fakülte yapılmasının kararının ardından Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Manavgat Belediyesi’nin destek verdiğini hatırlatan Boztaş, “Belediyelerimiz Fakülte arazinin imar çalışması, peyzaj ve çevre düzenlemesinin yanı sıra su ve kanalizasyon bağlanmasında destek ve katkılar sağladı. Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mendres Türel ve Manavgat Belediyesi Şükrü Sözen nezdinde tüm katkı sağlayan teknik birimlere teşekkür ederim” diye konuştu.
Başkan Boztaş, göreve geldikten sonra fakülte binasını yaptırabilmek amacıyla çalışmalara başladıklarını belirterek, geçtiğimiz yıl 27 Ağustos 2015 tarihinde temelini attıkları fakülte binası inşaatını 10 ay gibi kısa sürede tamamladıklarını söyledi. Bu yıl Üniversite tercih listesinde yer alan Fakültenin öğrenci alarak eğitime öğretime başladığını kaydeden Boztaş, fakültenin çevre düzenlemesi ve diğer çalışmalarının da tamamlandığını ifade etti.
MATSO Turizm Fakültesi ile ilçede kurulacak olan üniversitenin temelini atmış olduklarını vurgulayan Boztaş, “53 bin 600 metrekare alanın üniversite yerleşke alanı olarak ilan edildi. Alanda MATSO turizm Fakültesinin yanı sıra birçok fakültenin yapılabilecek” dedi. 
banner111
Anahtar Kelimeler
Turizm

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner84

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Antalya turizminde rekor üstüne rekor
Turizmde bu yıl 14 milyon turistle rekor kırmayı hedefleyen Antalya, tüm 19 Haziranların rekorunu kırarak,...

Haberi Oku