Turizm:
TURİZMCİNİN BEKLEDİĞİ HABER GELDİ

 Rusya Başbakanlığı'ndan yapılan açıklamada, kararname ile Türkiye ve Rusya arasında charter uçuş gerçekleştiren havayolu şirketlerinin uçuş güvenliğinin temini için ilave önlemler alınmasını sağlamaları tavsiye edildi. 

Sputnik'te ye alan habere göre, açıklamada Türkiye ve Rusya arasındaki tarifeli seferlerde güvenliğin sağlanması için gerekli ilave önlemlerin alınması talimatının da verildiği bildirildi. 

REUTERS AJANSI DA SON DAKİKA GEÇTİ

Reuters haber ajansının son dakika olarak geçtiği son haberde Rusya Başbakanı Dimitri Medvedev’in Türkiye’ye charter uçuş yasağını kaldıran imzayı resmen attığı ve uçuşların bugün itibariyle başlayacağı belirtildi.

BAŞVURULAR BAŞLADI

Konuyla ilgili olarak bir açıklama da Rusya Ulaştırma Bakanlığı'ndan geldi Yapılan açıklamada, "Rusya Havacılık Kurumu (Rosaviatsiya), Rus havayolu şirketlerine yasağın kaldırıldığını bildiren telgraflar gönderdi. Rus havayolu şirketleri ise, Türkiye'deki noktalara tarifesiz seferler düzenlemek için kuruma dilekçe vermeye başladı" dendi. Bakanlık açıklamasında, Rus makamlarının, Türkiye'ye charter uçuşlarının derhal başlatılması için gerekli koşulları tesis etmeye ve Rus havayolu şirketlerine bununla ilgili gerekli izinleri vermeye hazır olduğu da vurgulandı.

9 AYLIK BİR ARADAN SONRA

Yasağın kalkması ile birlikte, 28 Kasım 2015 tarihinden bu yana, (yaklaşık 9 aydır) yapılamayan charter uçuşları yeniden yapılmaya başlayacak.
banner111
Anahtar Kelimeler
Rus Turist

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Kazak televizyoncu ve fenomen Alanya'yı...

Haberi Oku