Turizm:
' Türk otelciler rüyasında Rus turist görüyor'
Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerhov, katıldığı TV programında turizmle ilgili de değerlendirmelerde bulundu.

CNN Türk'te yayınlanan programa katılan Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerhov, Rusya-Türkiye arasındaki ilişkilere dair açıklamalarda bulundu.

Aleksey Yerhov muhabirin, ''Aslında sezonu açtığımız bir zamandayız ama virüs nedeniyle Rus turistler, Türkiye'de değil. Türkiye de bekliyor. Ne zaman görürüz?'' şeklindeki sorusuna şu yanıtı verdi:

''Türk otelciler rüyasında Rus turist görüyor''

‘’Yine bir örnek vermek gerekirse eminim Türk otel sahipleri rüyasında Rus turist görüyor ve emin olabilirsiniz Rus vatandaşlarımız da rüyalarında Türk sahillerini görüyorlar. Her iki ülke açısından turizm çok önemli. Dolayısıyla menfaatlerimiz aynı. Biz göndermek istiyoruz, Türkiye almak istiyor. Gönül birliği var fakat bela kapımıza dayandı. Sezonun açılması ve turistlerin sağlını korumak için Türkiye'nin aldığı önlemleri büyük dikkatle takip ediyoruz. Sadece Türkiye'nin turist kabulüne hazır olması yeterli değil karşı taraf ta turist gönderebilmeli. KOVID konusunda ciddi ve sıkıntılı süreçten geçiyoruz. Mücadele bitmiş değil sanki bir müddet daha alacak gibi görünüyor. İnşallah ortak çabalarla başaracağız.’’

Aleksey Yerhov, daha öaha önceki bir mülakatta sorulan 'Rus turist ne zaman gelir?' sorusuna 'Allah bilir' yanıtını vermişti. 
banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Sili'den Almanya'yla ilgili turizmciyi...

Haberi Oku