Turizm:
TÜRSAB'ta devir teslim töreni
25 Temmuz'da Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Konferans Salonu'nda düzenlenen seçimle Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Alanya Yöresel Temsil Kurulu'nun (YTK) kurucularından ve daha önce de bir dönem başkanlık yapmış olan Bilal Korkmaz başkan seçilmişti. Korkmaz bugün öğretmenevinde düzenlenen törenle görevi teslim aldı. Devir teslim törenine, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, TÜRSAB Genel Başkan Yardımcısı Hasan Erdem'in yanı sıra idari birim amirleri, oda ve dernek başkanları, siyasi partilerin İlçe başkanları ile çok sayıda TÜRSAB üyesi acentacı katıldı.

'TÜRSAB TURİZMİN LOKOMOTİFİ'

İlk olarak kürsüye çıkan TÜRSAB Alanya YTK eski başkanı Suat Çavuşoğlu, "Bugün Bilal beye 6 yıldır başkanlığını yaptığım kurumun devrini yapacağım. TÜRSAB turizmin lokomotifi. Yeni yönetimimiz zor işler yapacak. Alanya çok önemli bir ilçe. Kontrol edilmesi zor olan büyük bir ilçe. Alanya'da 72 kilometrelik bir sahil bandı olması, 300 bin nüfusu, 200 bin civarı yatak kapasitesiyle birçok ilden büyük bir ilçeyiz. TÜRSAB Alanya YTK elinden geleni yapıyor. Biz bazı şeylerin önüne geçemedik denetim noktasında yaşanan eksikliklerden kaynaklıdır. Yeni bakanımız ve genel başkanımızla bu sorunların çözüleceğini umuyorum. Alanya YTK da burada gerekli etkiye sahip olacaktır" ifadelerini kullandı.

'ARTIK BAHANELER YOK'

Çavuşoğlu'nun ardından kürsüye gelen Başkan Bilal Korkmaz ise "Önümüzdeki süreçte ihtiyaçlarının değerlendirileceği toplantılar yapacağız. Şu anda yüksek bir sezondayız. Bundan sonra da böyle devam edeceğiz. Biz yıllarca çok mücadele versin. Turizmin başında da artık gerçek bir turizmci var. Artık bahanemiz yok. İyi bir koordineli çalışma yapmamız gerekiyor. Alanya bana göre İstanbul'dan sonra en önemli destinasyondur. Buralarda turist yoksa turizm yoktur" diye konuştu.

'YTK'LAR EKİM AYINDA SEÇİME GİDECEK'

Genel Başkan Yardımcısı Hasan Erdem de "Suat Çavuşoğlu ve yönetimindeki arkadaşlara hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. İnanıyorum bölge ve sektör için Bilal bey ve ekibi de çok önemli işler yapacaktır. Buraya gelen turistlerin talepleri ve kriterleri farklı. Biz de TÜRSAB olarak tanıtım çalışmalarımızı buna yönelik devam ettireceğiz. Yaşanan seçim bir olağanüstü seçimdi. YTK için ekim ayında bir seçim daha yapılacak" dedi.

'ALANYA İLK AKLA GELEN ŞEHİR'

Başkan Yücel ise yaptığı konuşmada, "Dünya'nın en güzel, mutlu, huzurlu şehri Alanya. Aynı zamanda da turizm denince ilk akla gelen şehir de Alanya. Deniz, kum güneş ve destinasyonlarıyla tercih edilen bir şehir Alanya. Sağlık, eğitim, spor turizmi gibi birçok alanda da sivil toplum kuruluşlarımızın buna öncü olacağını düşünüyorum. TÜRSAB'ta görev yapan tüm yöneticilere teşekkür ediyor, yeni yönetimi de kutluyorum" ifadelerini kullandı.
banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Turizmciler Moskova’daki Türkiye Festivali’ne...
Rusya’nın başkenti Moskova’da bu sene üçüncüsü gerçekleştirilecek olan Türkiye Festivali için hazırlıklar...

Haberi Oku