Turizm:
Yabancılar Meclisi'nden Yücel' teşekkür

 Alanya Belediyesi Yabancılar Meclisi, aylık toplantısını Belediye Encümen Odası’nda gerçekleştirdi. Yabancılar Meclisi Başkanı Abdullah Karaoğlu Başkanlığında toplanan üyeler, gündeme dair konuları görüştü. Her yıl Türkiye’nin farklı bir şehrine gezi düzenleyen üyeler, geçtiğimiz hafta Osmanlı Devleti’nin ilk başkenti Bursa’ya gezi düzenledi. Bursa’nın tarihi ve kültürel mekanlarını gezen Alanya Belediyesi Yabancılar Meclisi Üyeleri, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e ve Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti. 

KARAOĞLU, “ YABANCILAR MECLİSİ ALANYA’NIN ADINI DÜNYAYA TANITIYOR”
Basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Abdullah Karaoğlu, toplantıyla ilgili şunları kaydetti:
“Alanya Belediyesi Yabancılar Meclisi, Alanya’nın adını dünyaya tanıtıyor. Her yıl düzenlediğimiz geziyi bu yıl Bursa’ya yaptık. Osmanlı’nın ilk başkentini ziyaret ettik, üyelerimize tarihi ve kültürel alanları gezdirdik. UNESCO Dünya Mirası listesinde yeralan Cumalıkızık’ın yanısıra Ulu Camii, Tarihi Irgandı Çarşılı Köprü ve Kent Müzesi başta olmak üzere essiz tarihimize ışık tutan mekanlarla ilgili üyelerimizi bilgilendirdik.
Yabancılar Meclisi, bu paylaşımlarıyla Alanya’nın dünyanın değişik bölgelerinde tanınmasına katkı sağlıyor. Bize bu gezide desteğini esirgemeyen Alanya Belediye Başkanımız Adem Murat Yücel’e ve misafirperverliği için Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederim”.
Açıklamasında Yeni Alanyalıların en çok ikametle ilgili sıkıntılarının olduğunun altını çizen Alanya Belediyesi Yabancılar Meclisi Başkanı Abdullah Karaoğlu, İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi’nin Alanya temsilciliği ile görüşerek bu sorunları da gidermeye çalıştıklarını kaydetti.

banner111
Anahtar Kelimeler
Yabancılar Meclisi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner84

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

'Türk otelciler bu yıl çok iyi paralar...
Anex Tour Almanya Genel Müdürü Hakan Bakar, Almanya'da 2018 sezonunun nasıl seyrettiği, Anex Tour'un...

Haberi Oku