Turizm:
Yücel, Alanya'da turizm için hazırlık yapan otel sayısını açıkladı
Alanya Belediye Başkanı ve Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Başkanı Adem Murat Yücel, ilçedeki otellerin sadece yüzde 10'unun sezona hazırlandığını açıkladı.

TÜRSAB TV'de Mesut Kanat'ın sunduğu 'Turizme Global Bakış' programına katılan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, ilçede 124 ülkeden 31 bin 500 yerleşik yabancının yaşadığını söyledi.

Alanya bölgesinde Covid-19 sürecinin yok denecek kadar az vaka götürüldüğünü kaydeden Adem Murat Yücel, ''2020 turizminden bölge ve ülke olarak çok büyük beklentiler içindeydik. Esnafımız salgın sürecinden çok fazla etkilendi. 700’e yakın otelimiz var. 23 otel güvenli turizm sertifikasını aldı, 43 otel daha sertifika için başvuru yaptı.'' dedi.

Kısa çalışma ödeneği uzatılmazsa turizm sektöründe çalışanların başka sektörlere kayacağını ifade eden Yücel, ''Yetişmiş insanları kaybedeceğiz ve yeniden yetiştirmeye zorlanacağız. Bugüne kadar verilen emeklerin boşa gitmemesi için turizmci, esnaf KGF’ler ile desteklenmeli. Türkiye turizmi en iyi yapan ülkelerden birisi. Alanya’da ikinci konutların sayısı da çok fazla. Tarifeli seferlerden Alanya’ya ufak tefek gelişler başladı” değerlendirmesinde bulundu. 
banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Almanya'dan Alanyalı turizmciyi umutlandıracak...

Haberi Oku