ALANYA ADRES DERGİ ARŞİVİ Sitene Ekle
ALANYA ADRES
ANASAYFA KÜNYE HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER İLETİŞİM


ANKET

2015 Milletvekili seçimlerinin en başarılı İlçe Başkanı hangisi?
Tüm Anketler

HABER ARA


Gelişmiş Arama

SİTE TRANSLATE

TurkeyUnited KingdomFranceGermanyItalySpainSuudi ArabiaChinaRusianJapanGreekPortugualNorwayBulgariaRomania

HAVA DURUMU

3 günlük hava durumu için resme tıklayınız...

Eşler bir makasın iki tarafı gibi olmalı araya giren olumsuzlukları kesebilmeli

GÜLSEN BİRDAL

28 Nisan 2013, 16:39

GÜLSEN BİRDAL


Erkekler ve kadınlar yuva kurarken mutlu olmak, paylaşımlarını arttırmak, güzel anlarını çoğaltmak için birlikteliklerini imza ile perçinliyorlar.
Evlilik - kutsal yuva olmalı. Artık günümüzde sudan sebeplerle çatısı dağılıyor. Hemen yıkılıyor. İnsanlar o kadar tahammülsüz oldular  ki; "gözünün üstünde kaşın var" desen hemen boşanma nedeni oluyor.
Severek, aşık olarak yapılan evliliklerde bile yuvalar daha kurulmadan,sipariş verilen eşyalar eve gelmeden  yıkılıyor. Eşler arasındaki minik fikir ayrılıkları,küçük  tartışmalar, yanlış anlaşılmalar veya ailelerin müdahalesiyle günümüzde boşanmalar çok artmış durumda.
Çevredeki olumsuz örnekler, benim çocuklarımda dahil olmak üzere toplum olarak evlilik yapmaya; yuva kurmaya korkar hale gelmeye başladılar.
Nereye gitti bizim fedakâr, vefalı, sadık gençlerimiz, insanlarımız?
Evlilik kurumu korkulacak, bir işkence sehpası gibi görülmeye başlandı.
Çiftlerin birlikte bütün sıkıntılara göğüs germesi, sevgiyle olumsuzlukları bertaraf etmeleri, iyi günde kötü günde birlikte olmayı düşünmeleri, güzel  yol arkadaşlığı ile  hayata devam etmeleri olması  gereken değil midir? (Evliliği ciddi anlamda sürdürmenin mümkün olmadığı istisna davranışlar dışında)
Ne oldu topluma, bizlere ? Çok sevdiğimiz, onsuz bir hayat olamaz diye düşündüğümüz insana bir anda yabancı oluyoruz? Birçok şeyden uğruna vazgeçtiğimiz,  bir sevgi yumağı  olduğumuz insanla, nasıl oluyor da  çok kısa bir zaman sonra iki düşmana dönüşüyoruz?
 Acaba ;  Severken samimi değil mi artık insanlar?
Evliliğin;  amacında iki insanın mutlu bir yuva kurmak için bir çatı altında yaşaması olur iken, artık ailelerin rızası da çogu zaman aranmadan; birbirlerine büyük bir aşkla bağlandığını söyleyen iki insan, toplu iğne başı kadar bile olmayan dediğimiz küçücük bir nedenden dolayı ayrılıveriyorlar. Oysa seven insan,karşısındakinin davranışlarını hoş görebilmeli. Kusursuz insan elbette yoktur.Hepimizin,her insanın hataları vardır. Fakat birliktelikte esas olan güven içinde karşılıklı anlayışla, hoş görüyle sorunlara çözüm getirebilmektir.
Eş ile aileler arasındaki dengeyi sağlamak da önemlidir. Aile ve eş arasında kalan birey de de ciddi sorunlar doğabilir. Herkesin yeri,konumu,sevgisi,söz hakkı farklıdır.Bu dengeleri de sağlamak gerekir.
Günümüzde  insan ilişkilerindeki menfaat ve çıkarların zirve yaptığı, ikili ilişkilerde de yaşanmaya başlanınca,Aşk-Meşk de raflara kalmaya başladı.
Aileler bencilce tutum ve davranşlarla birbirlerini üzer oldular.
Gelin adayına erkek tarafı annen baban sana ev alacak mı ? Arabanı yenileyecekler mi ? Yatak odasını nereden alacaklar? Soruları ile, damat adayına kız tarafı, kızlarını vereceği aileye  ön şartlar koşmakla, Hangi pırlanta seti alacağını sormakla veya yakın bir tarihde duyup şaşırdığım şu olay gibi : Ailenin haberi olmadan internetten  10.000 Dolara Pırlanta Takı siparişi verip getirten  gelinin bu davranışına, damadın annesiinin  yani kayınvalidenin şaşkınlığı karşısında Gelin adayının " aaa oğlunuzun mutluluğunu istemiyormusunuz " ? Demesine ne dersiniz? Demekki mutluluk artık bu şekilde  oluyormuş. Her şey bir çıkara bağlıymış gibi gözükmekte.
 Evlatlarınımızın  sağlıklı, mutlu bir yuva kurabilmesi için ne gibi bir fedakârlıklar yapabiliriz düşüncesine benim gibi tüm çevremdeki arkadaşlarım  ebeveyinler de  artık sorular aramakta.
Artık sıkça karşılaşılan durumlar: Çoğunlukla aileler kızını evlendirirken karşı tarafa ağır şartlar koşarak kızlarının rahat bir hayat sürmesini isterken,  erkek tarafı da alacağı gelin için de ne kadar ucuza kapatabiliriz; nasıl etsek de daha az masraf yapsak planlarını yapıyor.
Ekonomik düşünceler ile çiftlerin evlilik kurumunun, daha kurulmadan maddiyatin ön sıralarda yer alması ile sevgi ve saygının geri planda kalması,günümüz evliliklerini çabuk çatırdatmakta ve bitirmekte.
Oysa EŞLER BİR MAKASIN İKİ TARAFI GİBİ OLMALI ARAYA GİREN OLUMSUZLUKLARI KESEBİLMELİ.

Alanya Adres & www.alanyaadres.com

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Copyright © 2007-2012 Tüm hakları saklıdır. Alanya Adres
| RSS Kaynağı |

Kodlama: MyDesign & Tasarım - Destek: Alanya Reklam& Satılık Profesyonel Emlak Sistemleri - Alanya real estate website