Alanya'da Ziraat Bankası vurgununda karar çıktı

Alanya'da Ziraat Bankası vurgununda karar çıktı
Alanya’da 2018 yılında milyonlarca liralık dolandırıcılık yapan banka müdürü Arif İmamoğlu’na verilen ceza belli oldu.
Alanya’da 2018 yılında banka şubesinden ve iş insanlarından yaklaşık milyonlarca lira dolandırdığı suçlamasıyla ortadan kaybolduktan sonra İzmir'de yakalanan banka müdürü Arif İmamoğlu'nun yanı sıra, 13 kişi hakkında hazırlanan iddianame ile Antalya 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nce açılan dava sonuçlandı.

Banka Müdürü Arif İmamoğlu, 27 milyon TL civarı parayı zimmetine geçirmek suçundan 13 yıl 6 ay hapis ve 90 bin TL para cezası aldı. Mahkeme Arif İmamoğlu hakkında iyi hal indirimi uygulamadığı gibi sanığın tutukluluk halinin de devamına ve banka zararına olan 27 milyon TL’nin ödettirilmesine karar verdi.

Sanığın eylemine iştirak ettiği iddia edilen kardeşi S. H. ve amcası İ. İ. ile Alanya’da döviz bürosu işleten Ş. T., M. T., A.A., M.A., M.Ç. ve İ.U. hakkında delil yetersizliği sebebiyle beraat kararı verildi.
Banka müdürünün Kırıkkale ve İzmir illerinde kaçmasına ve saklanmasına yardım ettiği iddia edilen A.G. ve A.O. hakkında suçluyu kayırma suçundan beraat kararı verildi.

Banka müdürünün zimmet eylemine iştirak ettiği belirtilen banka çalışanları Sinem T. Ercan Y. ve Hatice U. hakkında ise banka muhasebe kayıtlarını düzenli tutmamak suçundan her birine 2 yıl 1 ay hapis ve 41 bin TL adli para cezası verildi.  

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2020, 09:04

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner144

banner82

banner83