O öğretmenin ifadesine öğrenciden yalanlama

Okurcalardaki resim skandalı üzerine öğretmen İ.A. ve Eğitimsen Alanya Şubesi olayı yalanlamış, disipline sevkedilen bir öğrencinin provakasyonu olduğunu ifade etmişti. Bu kez o öğrenci konuştu; İ.A. ve Göl'ü yalanladı.

O öğretmenin ifadesine öğrenciden yalanlama

 Alanya'nın Okurcalar Mahallesi'ndeki Hayriye Cömertoğlu Çok Programlı Anadolu Lisesi'nde görevli İngilizce öğretmeni İ. A., öğrencilerin sınıf panosuna astığı Şehit Özel Harekat polisi Coşkun Nazilli'nin fotoğrafını buruşturarak çöpe attığı iddiasıyla ilgili tartışma sürüyor. Dün konuyla ilgili öğretmen İ.A.nın ifadesi ortaya çıkmış, Eğitim Sen Alanya Şubesi Başkanı Kemal Göl, Şehit Nazilli'nin fotoğrafını buruşturup çöpe attığı iddiaların doğru olmadığını, olayın sınıfta bulunan öğrenciyi disiplin kuruluna vermesinin ardından ortaya çıktığını iddia etmişti. Göl'ün bahsettiği öğrenci Muhammet Doğan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile hem Göl'ü hemde öğretmen İ.A'yı yalanladı. Doğan'ın konuyla ilgili açıklaması şöyle: 

banner111
"Geçtiğimiz gün yaşanılan şehidimize saygısızlık içeren tavırda olay şu şekilde gerçekleşti: İngilizce dersinde ders esnasında öğretmenin panomuzda bulunan geçtiğimiz yıl Şehit verdiğimiz Coşkun Nazilli ağabeyimizin resmini çıkartıp eliyle önce birkere katlayıp tekrarında eliyle buruştururken, babası polis olan sınıf arkadaşım öğretmeni işaret etti. Döndüğümde resimler elinde o vaziyetteydi ve direk öğretmenim siz onları ne yapacaksınız diye sorduğumda ise panik yaparak direk "Al ozaman evine götür panoda durmasın" diyerek sözünü bitirdi. Verdiğimiz tepkiden dolayı panik yaparken bende buruşturulup yıpratılmış olan resimleri alarak panoya tekrar astım. Daha sonrasında buruşturulmuş ve yıpratılmış olmasından dolayı resimlerin yenisini çıkartıp aynı şekilde sınıf olarak panomuza astık. Daha önce ise arkadaşlarımızdan bazı duyumlar alıyorduk. Fakat sınıf olarak ilk kez şahit olduk ve beklediğimiz birinden beklediğimiz bir tavırdı. Bu olaya tepki vermek bu topraklar üzerinde ki herkesin boynunun borcudur. Bu olayı ise Okul müdürü ile paylaşmak istedim. Ondan önce ise telefonumu aldığı doğrudur. Yalnız bu hassas konunun bir cep telefonuyla bir bağlantısı olamaz. Müdüre giderek olayı olduğu gibi ifade ettim. İngilizce öğretmeninin bu şekilde şehidimize saygısızlık ettiğini açıkladım. Bunun üzerine okul müdürü gerekenin yapılacağını söyleyerek konuyu kapattı vede öğretmenin panodaki resmi alırken beni uyaran sınıf arkadaşım o günün akşamı polis olan babasına bu olayı olduğu şekilde ifade etmiştir. Babası bu olaya tepkisiz kalmayıp gereken yerlere başvuracağını ifade etmiştir.  
Bu yaşanılan olaya ise yalnızca ben ve diğer arkadaşım değil yirmi dört kişilik bir sınıf şahittir. Ben ve sınıfım bu yapılan şerefsizliğin hesabının sorulması üzere ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Arkadaşım beni öğretmenin yaptığı terbiyesizliği göstererek uyarırken ben ise öğretmene engel oldum. Yalnızca olayın öncülüğünde ben ve diğer arkadaşım olmakta şahit ise bir sınıftır vede sonuç ne olursa olsun davamıza şehidimize her daim sahip çıkacağız. Şehidimiz Coşkun Nazilli ağabeyimizin resmine tahammül edemeyenler ise demokrasi şehitlerinin adı altında yaptıkları şerefsizlikten kendilerini kurtarmaya çalışmaktadırlar. Onlar Muhammet Doğan'ı zayıf halka sanmasınlar. Vatan uğruna çocuklarını yetim bırakan babalar varsa bu vatanda o babanın resmi için Dünyanın şah damarını kesecek olan evlatlar var bu hayatta!!! Her bir karışı Şehit kanlarıyla sulanmış bu cennet Vatanın ekmeğini yedik gerekirse kurşununu dahi yer Bu cennet Vatanı soysuz köpeklere yâr etmeyiz "Bu Vatan can verip can alan Yiğitlerindir..!!!"

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2016, 14:11

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner144

banner82

banner83