CHP'nin konuğu Kansu oldu

Demokrasi Şairi Ceyhun Atuf Kansu'nun oğlu gazeteci ve köşe yazarı Işık Kansu, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Alanya İlçe Teşkilatı'nın daveti üzerine Alanya'da partililerle bir araya geldi.

CHP'nin konuğu Kansu oldu

 Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Konferans Salonu'nda 'Neden Hayır Demeliyiz?' adlı konferansta konuşan Kansu, hükümetin izlediği yanlış politikaları katılımcılara anlatarak, referandumda 'evet' kararı çıkmasının Türkiye Cumhuriyeti'nin intiharı olacağını söyledi. Hükümetin din ve devlet işlerini birbirine karıştırdığını söyledi. Laiklikten, bilimden, akıldan uzak bir politikanın ülke yönetiminde egemen olduğunu ifade eden Kansu, "Okumuş insanları görünce beni hafakanlar basıyor, bu ülkeyi cahiller kurtaracak diyen sözde Profesör Yekta Saraç YÖK'e Başkan atanıyor. Ülkemizde her mahallede iki üç cami varken, okullara, yurtlara, alışveriş merkezlerine mescitler açıldı. Bir camiyi bile dolduracak cemaat bulunamazken tamamen algıyla, insanı din üstünden sömürmeye yönelik bir imaj veriliyor. Sanki onlar gelmeden önce bu ülkede Müslümanlık yokmuş, onlar gelmeden önce başka bir din hakimmiş gibi bir algı yaratıyorlar" dedi.

banner111
'BU ÜLKE ENSAR SKANDALINI YAŞADI'
Ensar Vakfı'nın kurucuları arasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş gibi isimler vardır. Ensar Vakfı AKP kadroları açısından oldukça zengin. Yakın tarihe kadar başkanı olan İsmail Cenk Dilberoğlu AKP'nin il ve ilçe yöneticilerindendir. İbrahim Babacacı Abdullah Gül'ün damadının ortağı. Üsküdar, Beyoğlu, Ümraniye Belediye başkanları Ensar Vakfı'nda yöneticiler. Bir başka yöneticisi Asım Dinçer, eski milli eğitim bakanı Ömer Dinçer'in oğlu. Kim bu Ömer Dinçer, herkes üç çocuk yapsın diyen bakanımız. İşte bu vakıfta Karaman'da 40 erkek çocuğumuz istismara uğradı. Bakanımız 'Bir kereden bir şey olmaz' dedi" ifadelerini kullandı. Kansu, olası bir Recep Tayyip Erdoğan başkanlığının ülkedeki tüm adalet yapısını yerle bir edeceğini savundu. ALTSO'da ki etkinliğe CHP İlçe Başkanı Ali Takavut ve yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2017, 10:25

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner82

banner83