Asayiş:
Alanya'da kredi kartı dolandırıcılığı: 7 kişi mağdur oldu

Alanya'da yaşayan Ahmet Görgülü ve öğrenilen 6 kişi daha 4 Ocak tarihinde kredi kartı tuzağına yakalandılar. Alanya'da onlarca kişinin mağdur olduğu sanılan kredi kartı saldırısında, dolandırıcıların kartları nasıl ele geçirdikleri ise bilinmiyor. 

Kredi kartı kullanılan bir yerden kartın kopyalanmış olabileceği üzerinde duran vatandaşlar dolandırıcıların nasıl kartı ele geçirdiklerini tespit edemediler. Ele geçirdikleri kart bilgileri ile internet üzerinden alışveriş yapan dolandırıcılar, ilk olarak 1.20 yada 3.50 gibi az tutarlar harcayarak kontrol etmiş daha sonra ise toplu çekim yapmışlar. Kart sahiplerinin haberi olmadan yapılan bu işlemlerde büyük firmalar ve mağazalardan alışveriş yapıldığı da dikkat çekiyor. Bir diğer ayrıntı ise dolandırılan vatandaşların hepsinin farklı farklı bankalara ait kredi kartı bulunması. 

Bu ilginç dolandırıcılık yöntemi ile dolandırılan vatandaşlar önce kartlarını iptal ettirip daha sonra bankalara itirazda bulundular. Dolandırıldığını belirten vatandaşlar bu dolandırıcıların tek bir kişi ve çete olduğunu düşünüyorlar. Şimdi ise bankaların vereceği yanıt bekleniyor.

Konuyla alakalı Alanya Adres'e konuşan ve vatandaşları uyaran mağdur Ahmet Görgülü, "Nasıl oldu, nasıl çekiliyor anlamadık. Telefonla arayan bilgilerimizi alan olmadı. Aynı bankamatikten işlem de yapmamışız ama benim bildiğim 6-7 kişi de aynı gün dolandırılmış. Sanal pos ile büyük mağazalardan internet üzerinden alışveriş yapılmış tabi ama bizim bilgimiz yok. Alanya'daki bu dolandırıcılar yakalanmadan herkes kredi kartlarını dikkatli kullansın ve sürekli kontrol altında tutsun." dedi.
banner111
Anahtar Kelimeler
AlanyaAhmet Görgülü

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Sahte kimlikle organ bağışına iki tutuklama
Antalya’da sahte kimlikle organını bağışlamak üzere hastaneye başvuran ve işin organizatörlüğünü...

Haberi Oku