Asayiş:
Belçikalı turistten dilenci kadına hırsızlık suçlaması
Kolundan tuttuğu dilenci kadını perşembe pazarı içerisinde bulunan Manavgat Belediye Zabıta Karakoluna getiren Belçikalı turist De Vleeschaumek Peter, çantasında bulunan otel giriş kartının dilenci kadın tarafından çalındığını, bu durumu oğlunun gördüğünü söyledi. De Vleeschaumek Peter, ailesi ve beraber pazara çıktıkları arkadaşları kadından şikayetçi olduklarını belirtirken, zabıta ekipleri tarafından olay yerine asayiş ekibi çağrıldı. İlk olarak dilenci kadın ile görüşen asayiş ekibi, tercüman aracılığıyla Belçikalı turist Peter’i dinledi. Peter, “Perşembe pazarında ailem ve arkadaşlarımla alışveriş yaptığımız sırada dilenci kadın yanımızdan geçti. Oğlum yanıma gelerek kadının boynumda asılı çantamdan bir şey aldığını söyledi. Çantaya baktığımda otel kartının olmadığını gördüm. Hemen kadını yakalayıp zabıta karakoluna getirdim” dedi. 

Suçlamaları kabul etmeyen ve kartın kendisine bir yararı olmayacağını söyleyen E.A. isimli kadın hakkında onlarca defa dilencilikten işlem yapıldığı ve para cezası uygulandığı bildirildi. 

Asayiş ekiplerinin davacı olmaları halinde karakola giderek şikayetçi olduklarına dair işlem yaptırmaları gerektiğini söylemesi üzerine Belçikalı turistler, otelde çocuklarının yalnız olduğunu, ayrıca pazara geldikleri servisin de gitmek üzere olduğunu belirterek zabıta ve polise teşekkür etti. 

Belçikalı turistlerin otellerine gitmek üzere zabıtadan ayrılmalarının ardından asayiş ekipleri dilenci kadını alarak karakola götürdüler. banner111
Anahtar Kelimeler
Belçikalı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner84

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

'Ayşenur şimdi rahat uyuyacak'

Haberi Oku