Eğitim:
Alanya'dan Dünyaya örnek iftar

 Alanya’da mülk satın alarak yaşamaya başlayan farklı ülke vatandaşlarına Alanya Müftülüğü tarafından ve ALTİD’in katkılarıyla iftar verildi. Farklı inançlardan din adamlarının da katıldığı İskele Şelale Meydanı’nda verilen iftara Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Antalya Müftüsü Osman Artan, Alanya Müftüsü Mustafa Topal, ALTİD Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Mehmet Şahin ve yaklaşık 600 davetli katıldı.

İskele meydanında düzenlenen ve ilçede yaşayan yabancı katıldığı iftar programına İl Müftüsü Osman Artan, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Şahin, Alanya Yabancılar Meclisi Başkanı Abdullah Karaoğlu, Türk Alman Dostluk Derneği Başkanı Fahri Yiğit ile diğer yabancı dernek başkanları katıldı.
İftarda İl Müftüsü Osman Artan, yerleşik yabancılarla bir arada bulunmaktan mutlu olduklarını söyledi.
Alanya Müftüsü Mustafa Topal ise düzenledikleri iftar sofrasıyla ramazan ayının hoşgörüsünü sergilediklerini belirtti. Alanya'da yaşayan yerleşik komşularla yapılan bu güzel paylaşımları dünyaya göstermek istedik

banner111
Anahtar Kelimeler
İFTAR

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner84

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

İnönü İlkokulu Polanya'dan döndü
Erasmus Projesi kapsamında Polanya'ya giden heyet ilçeye döndü

Haberi Oku