Eğitim:
GENÇLERE AVRUPA FIRSATI

 Antalya Büyükşehir Belediyesi, Avrupa Gönüllü Hizmeti Projeleri kapsamında gençlere, Avrupa’da kısa süreli çalışma ve deneyim kazanma imkanı tanıyor. Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler Daire Başkanlığı’nca hazırlanan Avrupa Birliği Bakanlığı Ulusal Ajansı tarafından kabul edilen ‘Erasmus+ Gençlik Hareketliliği’ kapsamında üç adet Avrupa Gönüllü Hizmeti projesi ile gençlere yurt dışı fırsatı sunuluyor. Ulusal Ajans tarafından desteklenen “Kültür Köprüsü1, Kültür Köprüsü 2, Kültür Köprüsü 3” projeleri ile gençler, Portekiz, Romanya, Bosna Hersek, Saray Bosna ve Makedonya’daki sivil toplum kuruluşlarında bir ay çalışarak, gönüllü hizmeti sunuyor. 

MASRAFLAR BÜYÜKŞEHİR’DEN

17-30 yaş arası gençlerin kabul edildiği proje ile yol, pasaport ve barınma masrafları Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanıyor. Yabancı dil öğrenme imkanı bulan gönüllü gençlerin, yurt dışında bulundukları süre içerisinde yerel ulaşım giderleri de karşılanırken, masrafları için belirli bir miktarda para da veriliyor. 

44 GENÇ AVRUPA KAPILARINI ARALADI

Sosyal, eğitim ve kültürel geçmişlerine bakılmaksızın, sadece dil yeterliliği aranan gençler, proje ile yabancı dil seviyelerini daha da geliştirerek kültürlerarası diyaloğu sağlıyor. Gençlerin aktif vatandaşlık, dayanışma ve hoşgörü duygularının gelişmesi, vizyonunun artması ve onların Avrupa Birliği’nin geleceğinin şekillenmesinde rol almaları için yürütülen AB projeleri ile Büyükşehir Belediyesi şuana kadar 44 genci yurt dışına gönderdi.

YURTDIŞINDAN GELEN GÖNÜLLÜLERİ BÜYÜKŞEHİR AĞIRLIYOR

Öte yandan Ulusal Ajansın desteklediği proje kapsamında Portekiz ve Romanya’dan gelen gönüllüler Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından ağırlanıyor. Yurtdışından gelen gönüllüler belediyede gönüllü olarak çalışırken, kendi kültürlerini tanıtıp, Türk kültürünü öğreniyor. Yurtdışı fırsatlarından yararlanmaları için her zaman gençlerin yanında olan Büyükşehir Belediyesi kültürler arası diyalogun gelişmesine katkı sağlıyor.
  
BAŞVURU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE

Kasım ayında son bulacak olan proje başvuruları Antalya Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığına yapılıyor. Gönüllü hizmeti vermek isteyen gençler 0242 247 39 55 numaralı telefondan bilgi alabilir. 

banner111
Anahtar Kelimeler
Avrupa Fırsatı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Bakan Selçuk Alanya BİLSEM standında!
Bu yıl üçüncüsü düzenlenen ve ilk kez İstanbul dışında yapılan TEKNOFEST 2020 Gaziantep kapsamında...

Haberi Oku