Eğitim:
Hüseyin Er'den büyük başarı
Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, il genelinde son iki yılda etwinning Kalite Etiketlerinde yüzde 234 artış sağlandığını açıkladı

Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürü iken geçtiğimiz aylarda Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atanan Hüseyin Er, 2023 eğitim vizyonu doğrultusunda 2020 yılı etwinning projesi başvuru sürecinde il genelinde 178 öğretmenin 502 etwinning Kalite Etiketi alma başarısını gösterdiğini belirterek, “Geride bıraktığımız 2019 yılında 80 öğretmenimizin 150 etwinning Kalite Etiketi aldığı ilimizde, son iki yılda etwinning Kalite Etiketlerinde yüzde 234 artış oranı sağlanmıştır. Bu süreçte emek veren; kendine, öğrencilerine, okuluna ve meslektaşlarına değer katan, etiket alan-almayan tüm etwinning Antalya ekibindeki başarının asıl sahibi okul yöneticilerine ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz” dedi.

ETWİNNİNG NEDİR?

etwinning, Avrupa’daki okullar için oluşturulmuş bir topluluktur. İletişim kurmak, işbirliği yapmak, projeler geliştirmek, paylaşmak; kısacası Avrupa’daki en heyecan verici öğrenme topluluğunu hissetmek ve bu topluluğun bir parçası olmak için, Avrupa ülkelerindeki katılımcı okullardan birinde çalışan personele (öğretmenler, müdürler, kütüphaneciler v.b.) yönelik bir platform sunmaktadır. etwinning, Bilgi ve İletişim Teknolojilerinin kullanımı vasıtasıyla gerekli destek, araçlar ve hizmetleri sağlayarak okulların herhangi bir konuda kısa ve uzun vadeli ortaklıklar kurmasını kolaylaştırarak Avrupa’da okul işbirliğini teşvik etmektedir. etwinning Portalı (www.etwinning.net) ana toplanma noktası ve çalışma alanıdır. Yirmi sekiz dilde mevcut olan etwinning Portalının bugün yaklaşık olarak 573.000’den fazla öğretmen üyesi bulunmaktadır. Portal, öğretmenlerin ortak bulması, proje oluşturma, fikirlerini paylaşması, en iyi uygulama alışverişinde bulunması ve etwinning platformunda bulunan çeşitli özelleştirilmiş araçları kullanarak hemen birlikte çalışmaya başlaması için çevrimiçi araçlar sağlamaktadır.2005 yılında Avrupa Komisyonunun eöğrenme Programının ana hareketi olarak başlatılan etwinning, 2007 yılından bu yana Yaşam Boyu öğrenme Programına sıkı bir şekilde entegre edilmiştir. Merkezi Destek Servisi, Avrupa’daki okullar, öğretmenler ve öğrenciler için eğitimi geliştiren 31 Avrupa Eğitim Bakanlığının uluslararası işbirliğinden oluşan European Schoolnet tarafından yönetilmektedir. Ayrıca etwinning ulusal düzeyde 38 Ulusal Destek Servisi tarafından desteklenmektedir. Ülkemiz etwinning’e 2009 yılında dahil olmuştur. etwinning Türkiye Ulusal Destek Servisi, Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde faaliyet göstermektedir. Ülkemizde 52.000’den fazla okuldan, 129.000’den fazla kullanıcı portala kayıtlıdır ve şu ana kadar 23.000’den fazla projeye katılmışlardır. etwinning Erasmus+ sürecinde de Avrupa Komisyonu’nun desteklemeye devam ettiği faaliyetlerden biridir ve son süreçte 2021 yılına kadar sürdürülecektir. 
banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Başarısıyla Alanya'nın gururu oldu

Haberi Oku