Eğitim:
YÜCEL'DEN KÖYLÜ KIZLARINA SÜPER YURT

 Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in talimatıyla, kırsal bölgede yaşayan ve ulaşım sıkıntısı çeken kız öğrencilerin barınma sorununu çözmek amacıyla 8 Ekim 2015’te temeli atılan Oba Kız Öğrenci Yurdu inşaatı tamamlandı. Zeminle birlikte 4 kattan oluşan bina, Alanya’ya okumak için gelecek ortaokul ve lise öğrencilerinin barınma sorununa çözüm olacak. Oba Mahallesi Maki Sokak’taki belediye hizmet alanına yapılan yurt, 2016-2017 eğitim sezonuyla birlikte hizmete açılacak. 

 
YÜCEL: “YURDUMUZ 2016-2017 EĞİTİM-ÖĞRETİM DÖNEMİNDE HİZMETE BAŞLAYACAK”

Son hazırlıkların yapıldığı Alanya Belediyesi Kız Öğrenci Yurdu’nda incelemelerde bulunan Başkan Yücel, yurdun yeni eğitim-öğretim döneminde hizmete başlayacağını müjdeledi. Başkan Yücel; “Yerel yönetici olarak bütün projelerimizi bir bir hayata geçiriyoruz. Sağlıkta, eğitimde ve istihdamda olduğu gibi bugün de sosyal bir projemiz olan ve bitimine sayılı günler kalan öğrenci yurdumuzu incelemeye geldik. Büyük bir titizlikle yürüttüğümüz çalışmamızı Allah izin verirse 2016-2017 eğitim dönemine yetiştiriyoruz.” dedi.


“YURT İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI

Yurt hizmetinden faydalanmak kız öğrencilerin Alanya Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne başvurması gerektiğini belirten Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, yurdun 68 mahalledeki kız öğrencilere hizmet edeceğini söyledi. Başkan Yücel; “Kırsal bölgelerde 68 mahallemizdeki ortaokul ve lisedeki kız çocuklarımızın konaklamalarını burada karşılayabilmek için çalışmalarımız son aşamaya geldi. Yurdumuz 160 kişilik kapasitesiyle eğitim-öğretim dönemine başlıyor. Talebe göre arttırılabilecek olan bu sayının içerisinde, engelli öğrencilerimiz için özel tasarlanan odalarımız da mevcut. Öğrencilerimiz için şimdiden hayırlı uğurlu olsun.” dedi. 
Yeni eğitim-öğretim sezonunda hizmet vermesi planlanan Alanya Belediyesi Kız Öğrenci Yurdu’nda kayıtlar da başladı. Yurt imkânlarından faydalanmak isteyen vatandaşlar, Alanya Belediyesi Sosyal Yardımlaşma Müdürlüğü’ne müracaat ederek kayıtlarını yaptırabilecekler.

banner111
Anahtar Kelimeler
Adem Murat Yücel

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Müdür Yılmaz'dan anlamlı başlangıç

Haberi Oku