Ekonomi:
Rüzgar'dan önemli uyarı
Tarım ve Orman İlçe Müdürü Mehmet Rüzgar, TAPDK belgesi alma ve para yatırma işlemlerinin süresinin 31 Temmuz 2020 tarihine kadar uzatıldığını açıkladı.

Tarım ve Orman Bakanlığı’nca tütün mamulleri ve alkollü içki satan iş yerlerinin süre uzatım başvuru tarihinin 31 Mayıs 2020 tarihinde sona ermesi beklenirken süre 2 ay daha uzatıldığı açıklandı. Konuyla ilgili olarak Alanya Tarım ve Orman İlçe Müdürü Mehmet Rüzgar yazılı bir açıklama yaptı.

Müdür Rüzgar açıklamasında şunları kaydetti:

“İş yerlerinin ocak ayı başından mart ayı sonuna kadar süre uzatım bedelini bankaya yatırmaları ve süre uzatım işleminin yapıldığının yetkili merci tarafından belge üzerinde gösterilmesi gerekirdi. Ancak bilindiği üzere yurt genelinde korona virüsle mücadele kapsamında çeşitli tedbirler uygulanmakta. Daha önce de duyurulduğu üzere, 2020 süre uzatım işlemleri için belge bedeli yatırılmasının son günü bakanlık makamının olurları ile 31 Mayıs 2020 tarihine kadar uzatılmıştı. Belge sahibi vatandaşlarımız ve sektör temsilcileri tarafından bakanlığımıza belge bedellerinin yatırılması için hali hazırda tanınmış olan iki aylık süreye ek bir süre daha talep edilmesi üzerine korona virüsle mücadelede normalleşme süreci çerçevesinde, ticari hayatlarına olağan şekilde devam edemeyen ve işyerlerini açamayan belge sahibi vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin ve hak kayıplarının önlenmesi adına, 2020 süre uzatım işlemleri için belge bedeli yatırılmasının son günü, daha önce tanınan ek süreye iki aylık ilave süre daha eklenerek bakanlık makamının olurları ile son başvuru tarihi 31 Temmuz 2020 olarak güncellendi” 
banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Çözüm için Türkdoğan'a esnaf raporu

Haberi Oku