Ekonomi:
Şahin zorluk çıkaran bankaları uyardı
Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Şahin, Covid 19 ile mücadele kapsamında bazı bankalar tarafından iş dünyasına verilen kredi taahhütlerinin yerine getirilmediği yönünde şikayetler aldıklarını belirterek, " Bankaların iş dünyasına verdikleri dayanışma tahahütlerinin takipçisiyiz. Bankalar bu dönem sadece iyi günde değil kötü günde de iş dünyasının yanında olduğunu göstermeli. Taahhütlere aykırı davranan bankaları, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kuruluna şikayet edeceğiz" dedi.

Millet olarak tam bir dayanışma içinde olmak kaydıyla yaşanan salgın krizinin en az zararla atlatılabileceğini belirten ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, " Devletimiz milli mutabakat içinde tüm halkımızı, kurum ve kuruluşlarımızı koruyucu tedbirleri almaktadır. Bu sürecte ekonominin bu salgından en az zararla çıkabilmesi için bankalara da önemli görevler düşmektedir. İyi günde iş dünyası sayesinde kazanan bankaların bu zor günlerde de ellerini taşın altına koaymaları gerekiyor. Zaten bankalar bu konuda devletimize dayanışma taahhütü de verdi. Herşeyden önce bankaların şunu bilmesi gerekir, iş dünyası ne kadar güçlü kalırsa onlar da o derece varlıklarını sürdürebilirler. Ancak üzülerek görüyoruz ki bazı bankalar iş dünyasına verdiği sözü tutmamakta ısrar ediyor. Hazine ve Maliye Bakanlığımız zaten tahahütlere uymayan bankalar için bireysel şikayet hatlarını kamu oyu ile paylaşmıştı. Ancak böyle giderse biz de gerekeni yapacak ve bu bankaları Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurulu'na şikayet edeceğiz. " dedi

ŞAHİN; "GİRİŞİMLERİMİZ SONUÇ VERMİŞTİ"

ALTSO Başkanı Mehmet Şahin açıklamasında , geçtiğimiz günlerde yine iş dünyasının kredi alırken karşılaştığı bazı engellerin girişimleri sonucu ortadan kaldırıldığını hatırlatarak tüm gelişmeleri yakından takip ettiklerini dile getirdi.

Şahin, "Malumunuz olduğu üzere bankalar ticaret ve sanayi odası üyelerinden KGF ve Bireysel kredi başvurularında "SGK ve Vergi Dairesine Borcu Yoktur" yazısı istiyordu. Bu konuda itirazlarımızı Alanya'mız ve ülkemizin gururu Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu aracılığıyla ilgili makamlara iletmiş ve çok kısa sürede başarılı sonuç almıştık. Bundan sonra da süreci yakından izleyecek ve üzerimize düşen çalışmaları yerine getirmeye devam edeceğiz" dedi. 
banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner199

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

MÜSİAD'dan Çalışkan'a hayırlı...

Haberi Oku