Şahin turizm çalışanlarını unutmadı
ALTSO Başkanı, Sosyal Güvenlik Kurumu verilerini paylaşarak 2019-2020 yılları arasındaki farkları ortaya koyduğu açıklamasında; “ Maalesef 2020 yılında yaşanan pandemi nedeniyle bir önceki yıla oranla turizmde yüzde 85 kayıp yaşandı. Oteller, cafeler, restoranlar ve daha birçok alanda  kapalı olan tesislerin yarattığı işsizlik sorunu turizm çalışanlarının adeta belini büktü. Zaten bir çoğu mevsimlik çalışan bu kardeşlerimiz uzun süredir işsizler. Bu sorunun çözümü için üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

“YAPILAN ÇOK ŞEY VAR AMA YETERSİZ”
Açıklamasında Alanya ölçeğinde elde edilen verilere göre 2019 ve 2020 yıllarının ikinci 6 aylık dönemlerinde sigortalı çalışan sayılarında yüzde 25’in üzerinde fark olduğunu belirten Şahin, “Pandemi nedeniyle kısa çalışma ödeneğinden 25 bin civarında çalışan faydalanırken, 10-15 bin dolayındaki çalışan kardeşimize nakdi destek sağlanmış. Tamam devletimiz çok şey yapmış ama bize göre yeterli değil. İş insanlarımız da kendi iş yerleri kapalıyken çalışanları için elinden geleni yaptı. Ama onlar da şartlar gereği yaraya merhem olamadılar. Biz STK ların çalışan arkadaşlarımızın da sorunlarını dile getirmemiz çözüm noktasında çok önemli” dedi.

Covid 19 aşısının tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yapılmaya başlanmış olmasının bir umut olduğunu da sözlerine ekleyen Şahin, “2021 Yılının Güzel Alanya’mız ve ülkemiz başta olmak üzere tüm dünyamıza sağlık getirmesini temenni ediyoruz. Aşı konusunda yaşananlar geleceğe olan umutlarımızı arttırıyor. Umarız 2021 el birliği ile sorunlarımızı geride bıraktığımız bir yıl olur” dedi.
banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner83

Alanya'da muhtarın acı günü
Alanya'nın Elikesik Mahallesi Muhtarı Yusuf Boz’un kuzeni İsa Demir bir süredir tedavi gördüğü...

Haberi Oku