Gündem:
Alanya'da yaşayan Macar kadının Atatürk sevdası!
Yaklaşık 10 yıldır Mahmutlar’da yaşayan Erzsebet Racz’ın Atatürk’e olan sevgisi ve ona olan hayranlığı insanların dikkatini çekiyor. Ayrıca Erzsebet, Mahmutlar’ın ilçe olmasını da çok istiyor. Aslen Macaristanlı olan Erzsebet Racz, Hollanda doğumlu ve yaşamını Hollanda’da sürdüren Atatürk hayranı bir kadın. 10 yıl önce kocasının rahatsızlığı yüzünden Türkiye’ye taşınma kararı almış,kocası ise Türkiye’ye geldikten sonra sağlığına kavuşmuş ve ifadesine göre Mahmutlar’dan gitmeye de pek niyetli değil.

'ATATÜRK YÜZÜĞÜNÜ ARKADAŞIM HEDİYE ETTİ'

Mahmutlar’da Atatürk’e olan sevgisi ile tanınan Erzsebet Racz,“Türkiye’nin örf ve adetlerini sevdiğim için buraya geldim. Kanımda Türk kanı var. Ben aslen Macaristanlıyım. Osmanlının adaletine hayran olduğumuzdan dolayı Türkiye’ye geldim ve 10 yıldır da Mahmutlar’dayım. Bundan sonrada burada yaşayacağım. Benim kocam hastaydı ve Türkiye’de yeniden hayat buldu. Türk insanını kendi ailem kadar yakın görüyorum.

 Ben Atatürk hayranıyım benim bir arkadaşım var adı Aysun, bana Atatürk figürlü bir yüzük hediye etti. Benim için en güzel hediyelerimden biridir. Atatürk zamanında her şey çok güzeldi. Ben burada olmaktan çok mutlu ve gururluyum." dedi. 


banner111
Anahtar Kelimeler
Atatürk

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner199

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

İşte 1 Haziran itibariyle uygulanacak yeni...

Haberi Oku