Gündem:
Alanya'daki bu araziler bedelsiz kamulaştırılacak
Bölgede 12 bin 360 dekar zirai arazinin sulanmasını sağlayacak Yeniköy Barajı’nın sulama suyu boru hatları ihale edildi. Boru hattının geçeceği 15 bin dekar arazi ise kamulaştırılacak.

Alanya'da' yapımı devam eden Yeniköy Barajı’nda çalışmalar sürüyor. Sulama amaçlı olarak inşa edilen barajda depolanacak su ile Alanya’nın Emişbeleni, Yeniköy ve Toslak mahallelerine ait yaklaşık 12 bin 360 dekar zirai arazi sulanacak. Barajın 59 bin 247 metre uzunluğundaki sulama suyu boru hatları geçtiğimiz günlerde ihale edildi. Hatların geçeceği 15 bin metrekare arazinin ise kamulaştırılacağı açıklandı. İhalenin gerçekleştirildiğini duyuran Elikesik Mahallesi Muhtarı Yusuf Boz, kamulaştırılacak arazilere ilişkin listenin askıya çıktığını söyledi. Boz, “Değerli halkımız Yeniköy Barajı sulama suyu boru hatları ihale edilmiştir. İnşallah en kısa zamanda biter. Hatların geçiş güzergahlarını haritadan bakabilirsiniz kamulaştırma çalışmaları başlayacaktır, tüm Elikesik halkına duyurulur” dedi.

KAMULAŞTIRMA BEDELİ ÖDENMEYECEK

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü 13’üncü Bölge Müdürlüğü’nden yapılan duyuruda ise oluşturulan ‘Kamu yararı kararı haritası’ndaki sınırlar dahilindeki taşınmazların üzerine sonradan yapılacak sabit tesislere ve dikilen ağaçlara herhangi bir kamulaştırma bedeli ödenmeyeceği belirtilerek taşınmazlara yeni sabit tesis yapılmaması ve ağaç dikilmemesi istendi. Ayrıca parsellerinin proje sahasına girip girmediğini öğrenmek ve tereddüt ettikleri konuları danışmak için taşınmaz sahiplerinin 13’üncü Bölge Müdürlüğüne başvurabilecekleri ifade edildi.
banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Emlak’ta “kayıtlı ve nitelikli” dönem...
Emlak sektöründe yeni yasal düzenlemenin hayata geçirilmesi ile birlikte sektör temsilcileri, haksız rekabetin...

Haberi Oku