Gündem:
'Alanya Efsaneleri' kitabı çıktı
Belediye Meclisi’nin açılışında konuşan Belediye Başkanı Yücel, “Sayın Genel Başkanımız Bahçeli 9 Aralık Cumartesi günü şehrimize teşrif edeceklerdir. Bu ziyaret kapsamında ilk olarak saat 14.00’da Cumhuriyet Mahallesi’ndeki yeni Belediye Hizmet Binası’nın temel atma törenine, ardından saat 16.00’da Toslak Mahallesi’nde kurulan Güneş Enerji Santrali’nin açılışına ve akabinde de aynı yerde belediyemize kazandırdığımız 44 yeni araç ve iş makinamızın dua törenine katılacaklardır. Sayın Bahçeli, Alanya’ya kazandırdığımız toplamda 102 milyon TL’lik yatırımların temel atma, açılış ve dua töreni için şehrimizi özel olarak şereflendireceklerdir. Programa tüm halkımızı davet ediyoruz” dedi.

ALANYA BELEDİYESİ’NİN 9. KİTABI “ALANYA EFSANELERİ” BASILDI

Alanya Belediyesi’nin yayıncı kuruluş unvanıyla hazırladığı 9. kitabı “Rivayet Ederler ki Alanya Efsaneleri” basıldı. Kitap Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel Başkanlığında yapılan Meclis Toplantısı’nda Meclisi Üyelerine ve basına tanıtıldı.

Akdeniz Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bedia Koçakoğlu tarafından hazırlanan kitap meclis üyelerinden takdir topladı. Doç. Dr. Koçakoğlu’nun Alanya’nın kırsal mahallelerini gezerek yaklaşık 40 yaşlının ağzından derlediği Alanya Efsaneleri, şehrin tarihi ve kültürel yaşamıyla ilgili de derin bilgiler içeriyor. Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bedia Koçacakoğlu, meclis kürsüsünden bir konuşma yaparak kitabın içeriğiyle ve hazırlanma aşamasıyla ilgili meclise bilgi verdi. Koçakoğlu konuşmasında, “Geçmişten incecik bir sesi bugünün kulağına duyurabilmek istedik. Bu bağlamda öncelikle söylemlerimizi var eden, onları günümüze taşıyarak coğrafyamızın ruhunu dirilten Alanya’nın güzel insanlarına teşekkür ederim. Bu rivayetleri saklı tutma adına şehre hizmet sevdasıyla çalışmamıza destek olan Alanya Belediye Başkanı Sayın Adem Murat Yücel ve ekibine de teşekkür ederim” dedi.

YILBAŞINDAN SONRA ALANYA BELEDİYESİ’NİN KİTAPLARI KİTAPÇILARDA

“Rivayet Ederler ki Alanya Efsaneleri” kitabının Alanya Belediyesi’nin yayıncı kuruluş unvanı ile bastırdığı 9. kitap olduğunu hatırlatan Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, 9-10 tane daha kitabın hazırlığının tamamlandığını, onların da en kısa zamanda basılacağını müjdeledi. Alanya’nın ortak değerlerinin daha fazla insana ulaştırılmasını istediklerini belirten Başkan Yücel, yeni yılda Belediyenin tüm kitaplarının Alanya’daki kitapçılarda bir Alanya standı kurularak satışa sunulacağını kaydetti.
banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Başkan Yücel öğrencilerin taleplerini unutmadı
Öğrencilere ve gençlere yönelik hizmetlere her zaman öncelik veren Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel,...

Haberi Oku