Gündem:
Alanya Hükümet Caddesi ışıl ışıl oldu
Alanya’da yaşayan engelli bireyler, Alanya Belediyesi Engelsiz Sanat Atölyesi’nde bir yıl boyunca aldığı kurslar neticesinde ortaya çıkardığı el emeği göz nuru eserlerini Engelliler Haftası’nda vatandaşların beğenisine sundu. Hükümet Caddesi’nde kurulan serginin en çok dikkat çeken unsuru ise engelli bireylerin su kabaklarını işleyerek yaptıkları gece lambaları oldu. Engelsiz Sanat Atölyesi’nde, engelli bireylerin su kabağını süsleyerek yaptıkları gece lambaları ile Hükümet Caddesi estetik bir görüntüye kavuştu.

YÜCEL: “ENGELLİ BİREYLERİN HAYATLARINI KOLAYLAŞTIRIYORUZ”

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, açılış konuşmasında; “Engelsiz Kent Alanya’da, engelli vatandaşlarımızın şehrimizde hiçbir engelle karşılaşmadan rahat ve huzurlu bir şekilde yaşamlarını sürdürebilmeleri için çalışıyoruz.” dedi. Engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştıran uygulamalara imza attıklarını vurgulayan Başkan Yücel; “Alanya Belediyesi, engelli bireylerin hayatını kolaylaştıran uygulamaları ve çalışmalarıyla hem dünyada hem de Türkiye’de örnek bir kent olma yolunda ilerlemektedir. Türkiye’de sayılı merkezlerden birisi olan Engelsiz Yaşam Merkezimiz, Engelsiz Aracımız, Engelsiz Sanat Atölyemiz, Engelsiz Spor Merkezimiz, uzman ekibimiz ve engelsiz projelerimizle engelli birey ve çocuklarımıza en iyi şekilde hizmet veriyoruz. Sadece bu hafta değil her zaman engelli vatandaşlarımızın yanındayız.” dedi.

Açılış kurdelesini eşi Yıldız Yücel ve engelli vatandaşlar ile birlikte kesen Başkan Yücel, sergi alanını gezdi. Workshop yapan engelli kursiyerlerle bir süre sohbet eden Başkan Yücel’e vatandaşlar su kabağı süslemeleri için teşekkür etti. 


banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Binlerce Alanyalı Yücel'le geleceğine...
Cumhur İttifakı Alanya Belediye Başkan Adayı Adem Murat Yücel, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu,...

Haberi Oku