Gündem:
Alanya'ya 285 yeni mobese
Alanya'ya kurulan 86 ayrı noktadaki 86'sı dönerli 285 yüksek çözünürlüklü güvenlik kameralarından, Alanya 24 saat boyunca izlenebilecek. Kent Alanya Emniyet Müdürlüğü Ek Hizmet Binasında kurulan merkezden takip edilecek. Oluşturulan modern teknoloji ile donatılmış kameralardan trafik ihlali yapan araçlara Trafik Elektronik Denetleme Sistemi' üzerinde plakalarına ceza yazılabilecek. Bazı kameralar ise yüz tanıma sistemine uyumlu şekilde oluşturuldu.

Milli Savunma Bakanlığı’na bağlı Savunma Sanayi Müsteşarlığı tarafından hayata geçirilen proje kapsamında polisin belirlediği hassas noktalarda bir süredir devam eden çalışmalar sona geldi. Ayrıca 3 ayrı noktaya plaka takip sistemli kamera yerleştirildi. Bu sistem sayesinde çalıntı kaydı ve haciz gibi kayıtları bulunan araçların tespiti de yapılabilecek.

Çalışmaları devam eden projenin kısa süre içerisinde hizmete girmesi bekleniyor. Yeni kurulan sisteme ilave kameralarında kısa süre içerisinde dahil edileceği öğrenilirken Alanya Belediyesine ait kent güvenlik sistemi kameraları ile birlikte şehrin insan ve trafik yoğunluğu olan neredeyse her noktası an be an takip edilebilecek.
banner111
Anahtar Kelimeler
AlanyaEmniyetBelediye

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner84

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Alanya'da kurban kesim kursu başlıyor
Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi Alanya'da Kurban Kesim Kursu bşalatılıyor.

Haberi Oku