Gündem:
Alanyalı avukatların itirazı

 Antalya Barosu Alanya Temsilcisi İbrahim Ertuş, “Yurttaşların hukuk labirentinde oyalanıp kaybolmasına, savunmanın şekli bir unsura dönüşmesine itiraz ediyoruz” dedi.

Antalya Barosu Alanya Temsilciliği tarafından Avukatlar Günü nedeniyle Hükümet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde çelenk sunma töreni düzenlendi.
Törenin ardından açıklamalarda bulunan Antalya Barosu Alanya Temsilcisi İbrahim Ertuş, “Siyasetin gölgesinde kalmış yargı anlayışının sonucu olarak yargı bağımsızlığına ilişkin tereddütlerin giderek artış gösterdiği, yargıya duyulan güvenin azaldığı, hukuka aykırı uygulamaların normalleştirilmeye çalışıldığı, adil, dürüst, yargılama hakkı, savunma dokunulmazlığı gibi hukukun evrensel ilke ve değerlerinin yok sayıldığı, avukatların duruşma salonlarından çıkarıldığı, kurşunlandığı, mesleğimizin onur ve saygınlığının hiç olmadığı kadar zedelendiği bir süreçte yaşananlar bizleri derinden yaralıyor.
Bu sebeple yurttaşların hukuk labirentinde oyalanıp kaybolmasına savunmanın şekli bir unsura dönüşmesine itiraz ediyoruz. Adaletin tecellisi için mücadele eden tüm meslektaşlarımızın 5 Nisan Avukatlar Günü kutlu olsun” dedi.
banner111
Anahtar Kelimeler
Avukat

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Alanya'nın muz lifi standına yoğun ilgi

Haberi Oku