Gündem:
ALKÜ hakkında şok iddia
Alanya Eğitim Araştırma Hastanesi’nde, hastanenin yapılma aşamasındayken TOKİ tarafından teslim edilen ve en uygun fiyatlısına dahi 40 bin dolar fiyat biçilen 10 tonluk oksijen tankının kayıplara karıştığı iddiaları gündeme geldi.

Koronavirüs sürecinde kritik önem taşıyan, hastaların oksijen ihtiyacı için kullanılan tankın önce bakıma alındığı, akabinde hastane envanterine kaydedilmeden yasa dışı şekilde satıldığı ortaya çıktı.

ŞİKAYETLE BAŞLADI

Herşey, duyarlı bir vatandaşın olayı CİMER’e şikayetiyle başladı. Kamunun zarara uğratılmasına göz yummak istemeyen vatandaşın yazdığı şikâyet dilekçesinde şu ifadelere yer verdi:

“Hastanenin envanterinde bulunan on tonluk tanka birkaç defa bakım ve onarım yapıldı. Tank, eski hastaneye takılacağı gerekçesiyle söküldü. Daha sonra tank başhekimin talimatıyla hurdaya satılmış. Eski tankın hurda fiyatı 150-200 bin lira civarında. Yeni tankın fiyatı ise 50-60 bin dolar arası. Kamu malını satan, kişisel menfaat elde eden kişilerden şikayetçi olup bu konunun incelenerek kamu zararının ortadan kaldırılmasını talep ediyorum.”

BAŞHEKİM 'BİLGİM YOK' DEDİ

Muhabirlerimizin ulaştığı Alanya Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı ise bir açıklama yaparak tankın nasıl ve kim tarafından satıldığını bilmediğini söyledi. Lakadamyalı, “Benim bir bilgim yok. Hastanenin yapımı esnasında müteahhit tarafından bir tank verildiği söyleniyor. Zaten halihazırda devam edegelen de bir soruşturma mevcut. Ben bir buçuk yıldır burada görev yapıyorum. Olayın önemli bir kısmı benimle ilgili değil. Satış ile ilgili benim bir talimatım yok. Benim eski tankla ilgili de bir malumatım yok” dedi.

Koronavirüs sürecinde büyük önem taşıyan oksijen temini de yeni tankın gelmesiyle birlikte fahiş oranda arttı. Eskiden litresini 0.95 kuruşa temin edilen gaz, yeni tanktan litre başı 40 kuruş artarak, 1.39 liraya temin edilmeye başlandı. 
banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner83

Çalınan telefonunu ‘telefonumu bul’ uygulamasından...
Antalya’nın Kepez ilçesinde telefonunu çaldıran bir genç, daha önce telefonunu eşleştirdiği arkadaşının...

Haberi Oku