Gündem:
Başkan Şahin'in Ankara mesaisi sürüyor
Yaklaşık 2 gündür Ankara’da temaslarda bulunan ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, yakın dostu olan Litvanya’nın Ankara Büyükelçisi Audrius Bruzga’yı makamında ziyaret etti. Ziyarette ALTSO öncülüğünde çok sayıda Alanyalı iş adamının da katılacağı Litvanya iş gezisi programı ve işbirliği konuları görüşüldü.

9-12 Kasım tarihlerinde KOSGEB desteği ile Litvanya’ya yapılacak iş gezisinin detayları ve işbirliği konularında Bruzga ile görüş alışverişinde bulunduklarını belirten Başkan Mehmet Şahin, “Göreve geldiğimiz günden bu yana bir çok ülkeye KOSGEB destekli iş gezileri düzenledik. Çok sayıda iş adamımıza uzun süreli vizeler aldık. İş adamlarımızın seyahat etmesinin önündeki engelleri kaldırmak için gerçekleştirdiğimiz iş gezilerine bir yenisini daha ekliyoruz. Yakın dostum Litvanya Ankara Büyükelçisi Audrius Bruzga’yu da bu kapsamda ziyaret ettim. Sağolsun geçmişte olduğu gibi yine bizleri çok samimi biçimde ağırladı. Biz de kendisini Alanya’da misafir etmiştik. Tekrar davette bulundum. İki ülke arasındaki işbirliği çalışmalarına da katkı yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

Büyükelçi Bruzga da, Şahin’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Mehmet başkanla dostluğumuz iki ülke arasındaki işbirliğine de olumlu yansıyor. Kendisi çok çalışkan bir hizmet adamı. Sürekli bilgi alışverişi yapıyoruz. Ziyaretinden de büyük memnuniyet duydum. Tekrar Alanya’ya gelmek için sabırsızlanıyoruz. Ailece Alanya’yı çok seviyoruz.” dedi.
Bilindiği üzere ALTSO Başkanı Mehmet Şahin birkaç gündür bulunduğu Ankara’da başta Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu olmak üzere Alanya’yı ilgilendiren konuları görüşmek üzere çeşitli kurumlarda görüşmelerde bulunuyordu.

banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

ALKÜ geri dönüştürüp burs verecek
Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Geri Dönüşüm Atölyesinde hazırlanan ürünlerden elde edilen...

Haberi Oku