Gündem:
Belediye ödülleri sahiplerini buluyor

 AKBB’nin bu yıl 2.’sini düzenlediği belediyecilik proje yarışmasına, 22 belediye 51 proje ile başvurdu. Geçtiğimiz yıl. 1. yapılan yarışma da 25 proje ödül için yarışmıştı. Birlik üyesi belediyeler arasında düzenlenen yarışma ile özgün projelerin desteklenmesi, tanıtılması ve belediye başkanlarının teşvik edilmesi amaçlanıyor.

5 kategoride yapıldı

Belediyecilik proje yarışması, iyi yönetişim ve halkla ilişkiler çalışmaları, alt yapı çalışmaları, üst yapı çalışmaları, çevre koruma, peyzaj planlama, tasarım ve uygulama projeleri ile sosyal ve kültürel belediyecilik uygulamaları adı altında 5 kategoride yapıldı ve her kategori için 3 ödül verilmesi öngörüldü.

Son değerlendirme toplantısı yapıldı

Akademisyen, meslek odaları temsilcilerinden oluşan jüri, 21 Eylül 2016 tarihinden itibaren projeleri değerlendirmeye başladı. Jüri, yaptığı 5 toplantı sonunda yarışmanın sonuçlarını bir rapora bağladı. Yarışmanın son değerlendirme toplantısı da birlik encümeni ve jüri üyelerinin katılımıyla yapıldı.

Ödül töreni 21 Aralık’ta

Jüri üyelerine çalışmalarından dolayı teşekkür eden Kepez Belediyesi ve AKBB Başkanı Hakan Tütüncü, “Jüri üyelerimiz, 51 proje ile ilgili güzel bir değerlendirme yapmışlar. Ödüllerin dağılımı da güzel olmuş. Yarışma ile güzel bir gelenek oluşturma gayretindeyiz” dedi.
Yarışmanın sonuçlarını ödül töreninde açıklayacaklarını belirten Tütüncü, “Yarışmanın ödül törenini, geçtiğimiz yılki yarışmada ödül alan Mimar Sinan Kongre Merkezi’nde 21 Aralık Çarşamba günü saat 10.00’da yapacağız” diye konuştu.banner111
Anahtar Kelimeler
Ödül

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner84

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Türel: “1 milyarlık dev proje başladı”
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, yaklaşık 1 milyar lira maliyetli Varsak-Zerdalilik...

Haberi Oku