Gündem:
'Bir deri bir su damlasıdır'
Türk Hava Kurumu olarak kurban bayramınızı kutluyoruz. Türk Hava Kurumu Alanya şube başkanlığı Kurban Bayramı ile ilgili hazırlıklarını tamamladı. Türk Hava Kurumu Alanya Şube Temsilcisi Emine Keyaoğlu, 2860 sayılı Yardım Toplama Kanunu ve 3294 Sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kanunu gereğince Kurban derisi toplama yetkisinin sadece Türk Hava Kurumu’na ait olduğunu söyledi.

· Desteklerinizle ülkemizde çıkan orman yangınlarına uçaklarımızla havadan müdahale edilmektedir.

· Yardımlarınız sayesinde ambulans helikopter ve uçaklarımız en zor zamanlarında halkımıza destek olmaktadır.

· Türk Hava Kurumuna bağışladığınız deriler;

· Orman yangınlarını havadan söndürmeye,

· Yaralı, hasta ve organ nakline,

· Yarının güvencesi olan çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitilmesine,

Vatandaşların kaçak kurban derisi toplayanlara itibar etmemelerini, vatandaşların mutlaka makbuz karşılığı derilerini Türk Hava Kurumu’na teslim etmelerini isteyen Keyaoğlu, kurban derilerini toplama konusunda ilçe merkezi, beldelerde ve köylerde gerekli görevlendirmelerin yapıldığını kaydetti.

Mahalle ve köylerde 30 araç ve 35 işçinin görev yapacağını ,muhtarların ve muhtarların görevlendireceği kişiler tarafından deri toplama faaliyeti gerçekleştirileceğini belirten Keyaoğlu , 12’si resmi 12’i özel araç toplam 24 işçinin de merkezde görev yapacağını belirtmiştir.

Deri toplama merkezimiz Çıplaklı Mahallesi mezarlık yanında bulunan deri deposuna teslim edilecektir . Şubemiz bayramın 3. Günü 03.09.2017 Pazar günü akşamı mesai bitimine kadar açık tutulacaktır.

Türk Hava Kurumu’nun Cumhuriyetin en önemli kurumlarından biri olduğunu, bu önemli kurumun bugüne kadar olduğu gibi, bugünden sonra da halkın hizmetinde olacağını vurgulayan Emine Keyaoğlu “THK halktan aldığını halka hizmet olarak geri veren bir kurumdur” dedi.

Sizlerin de böylesine manevi bir hazzı bizimle yaşamanız, toplumsal dayanışmayı, memleket ve ülkesiyle birlikte paylaşma bilincini göstermeniz için, birlik beraberlik ve bütünlük gününde kurban derilerini bekliyoruz.

Lüzumu halinde 5133966, 05058761433, 05325774196 telefonlardan ulaşılabilir.
banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner84

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Alanya Kalesi'nde tabela krizi
Alanya Kalesi’nin Unesco kültür mirası listesine girmesi için çalışmalar sürerken, tabelaların yarattığı...

Haberi Oku