Gündem:
Çevreci miniklerin fidanları toprakla buluştu
 TÜRÇEV tarafından yürütülen Eko Okullar Programı kapsamında iki senedir bioçeşitlilik üzerine çalışan yeşil bayraklı Obaköy İlkokulu öğrencileri, Orman Haftası etkinlikleri kapsamında üretmiş oldukları organik kompost ile fidan dikimi etkinliğini gerçekleştirdi.

Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü teknik ekibi ile Obaköy İlkokulu öğrencileri, mutfak atıklarından hazırlamış oldukları organik gübreyi narenciye fidanları dikmek için kullandı. Organik kompost ürünü, okula ait Eko Park bahçesinde Orman Haftası etkinlikleri dâhilinde narenciye fidanları ile buluştu. Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) Antalya İl Koordinatörü Lokman Atasoy, İl Koordinatör Yardımcısı Ömer Keskin ve Eko Okullar Sorumlusu Melike Ecin katılımlarıyla gerçekleştirilen etkinlikte oluşturulan kompost ile narenciye fidanları ve Obaköy İlkokulu Eko Team öğrencilerinin çimlendirerek elde etmiş olduğu limon fidesinin ekim işlemleri öğrencilerin yoğun katılımlarıyla gerçekleştirildi.

ÖĞRENCİLERE ÇEVRE DOSTU ROZET HEDİYESİ

Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Sevda Erdoğmuş etkinlik sonunda başarılı çalışmalarından dolayı eko team öğrencilerine çevre dostu rozetlerden hediye etti. Erdoğmuş yaptığı açıklamada her yıl güncellenen çevreci projelerin, gelecek nesillere emanet kalacak çevrenin korunmasına dair yürütülen çalışmalara destek veren öğrencilerle buluşturmaktan memnuniyet duyduklarını ifade etti. Obaköy İlkokulu ile başlayan uygulamalı çevre atölye çalışmasının diğer okullar ve öğrencilerle de sürdürüleceğini belirten Erdoğmuş, çevre çalışmalarının verimliliğinin arttırılması ve sürdürülebilir olması için konu ile ilgili hedef gruplarla çalışmaların devam edeceğini belirtti.

ÇALIŞMALAR ÖĞRENCLERİN GÖZETİMİNDE SÜRDÜ

Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ve Obaköy İlkokulu Eko Team öğrencileri ile 25 Şubat 2019 tarihinde mutfak atıklarından organik kompost yapımı proje çalışmasına başlangıç yapıldı. Oluşturulan kompostun çürümesini hızlandırmak ve Orman Haftası kapsamında fidan dikimi etkinliğinde kullanmak amacıyla içerisine su ve toprak eklenerek 6 hafta boyunca öğrenciler ile izlem çalışmaları gerçekleştirildi. Etkinlik dâhilinde iki senedir biyolojik çeşitlilik üzerine çalışmalarına devam eden yeşil bayraklı Obaköy İlkokulu Eko Team öğrencileri kompost sürecini birebir takip ederek bilgi birikimlerine bir yenisini daha eklemiş oldu. 


banner111
Anahtar Kelimeler
Fidan

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

96 bin turistle tüm zamanların rekoru kırıldı
Turizm kenti Antalya’ya, 14 Temmuz Pazar günü, hava yoluyla 96 bin 191 turist geldi. Bu sayıyla tüm zamanların...

Haberi Oku