Gündem:
Dolar bozdurana yarım ton zeytin bedava

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Dolar Çağrısı’na, yurdun farklı kesimlerinden destek yağmaya devam ediyor. Çağrıya esnafın yanı sıra vatandaşlar da farklı yöntemlerle destek veriyor.

Yarım ton zeytini feda etti

Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne bağı ASAT Genel Müdürlüğü çalışanı olan Bekir Özkan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dolarları bozdurun çağrısı üzerine, 250 kilosunu bin liraya maledip, 250 kilosunu da kendi tarlasından toplayarak akrabaları için kurduğu 500 kiloluk zeytini, dolar bozdurup makbuz getiren vatandaşlara hediye ediyor.
“100 dolar bozdurana 5 kilo zeytin bedava”

Vatandaşları dolar bozdurmaya teşvik etmek için zeytin hediye etme kararı aldığını, bunu da sosyal medya hesabı üzerinden duyurduğunu anlatan Bekir Özkan, “Sosyal medyadan kampanya başlattım. En az 100 dolar bozdurana isteyene sera zeytini, salamura, isteyene çuval bastırma hediye edeceğim. Kendi ellerimle çizdim, hepsinde el emeğim var, teyzemle birlikte yaptım. Yaklaşık 2 aydır işten ata kalan zamanlarımda bununla uğraşıyorum. Belki benim bu katkım piyasaya tanecik bile yapmaz ama başkalarına örnek olur diye yapıyorum. Cumhurbaşkanımız çağrısına bir nevi katkıda bulunmak için böyle bir şey yapmayı uygun gördüm. Canımız, malımız kutlu davada feda olsun.” dedi.
“Zeytinleri keyifle yiyeceğiz”

Yoldan geçerken gördüğü ‘dolar bozdurana zeytin bedava’ afişi üzerine bozdurma kararı aldığını belirten Nazım Kaya da, turizm sektöründe şoförlük yaptığını ve bahşişlerden topladığı dövizleri bozdurma kararı aldığını söyledi. Zeytinleri keyifle yiyeceğini söyleyen Kaya, “ Cumhurbaşkanımı direktifleri üzerine 100 dolarım vardı. Bahşişlerden topladığım parayı bozdurdum. Reis ne derse o dur. Reis milletin yanında, millet e onun yanında. Daha olsa bozdururdum. Yoldan geçerken levhayı gördüm, bende bozdurdum. Cumhurbaşkanımız ne derse odur. Zeytinleri keyifle yiyeceğiz” diye konuştu.


banner111
Anahtar Kelimeler
DOLAR

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Antalya trafiği helikopter ile denetlendi
Antalya'da yapılan helikopterli trafik denetiminde 10 sürücüye 2 bin 412 TL idari para cezası uygulandı....

Haberi Oku