Gündem:
Kadına şiddet taksicilere anlatıldı
Türkiye Kadın Haklarını Koruma Derneği Alanya Şubesi, kadına şiddet ve toplumsal cinsiyet eşitliği eğitimlerine devam ediyor.
İlk eğitim, geçtiğimiz haftalarda Alanya’daki meslek odalarının başkanları ile dernek binasında yapılan toplantıda gelen davet üzerine Alanya Şoförler Odası’nda yapıldı. Oda Başkanı Recep Çalış önce yönetim kurulu ve diğer yönetim birimleri, ardından tüm üyelerine yönelik eğitim çalışmasına seveseve ev sahipliği yapabileceğini söylemişti.
Oda Başkanı Çalış’tan gelen davet üzerine, Türkiye Kadın Haklarını Koruma Derneği Alanya Şubesi Başkan Yardımcısı Avukat Halime Şenli, oda binasında bir sunum gerçekleştirdi. Yönetim Kurulu Üyeleri Çetin Geyik ve Füsun Bağrıyanık’ın da katıldığı seminerde kadına yönelik şiddet, toplumsal cinsiyet eşitliği konularında bilgiler verildi. Oda yöneticisi taksicilere Acil Yardım Hattı’nın çıkartmaları verildi ve araçlarına yapıştırmaları istendi. Şenli Bilgin ‘Şiddete uğrayan kadınların çoğu zaman ilk karşılaştığı, yardım istediği kişiler taksiciler. Onlara bu durumlarda ne yapmaları, nereye başvurmaları gerektiğini anlattık. Çok yararlı katılımcı bir eğitim oldu. Eğitimlerimizden ilkine ev sahipliği yapan Alanya Şoförler Odası Başkan ve Yönetimine çok teşekkür ederiz.’ dedi. 
banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner199

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Alanya'daki o işletmeciler isyan etti

Haberi Oku