Gündem:
Kardeş şehir hayran kaldı

 Sılute Belediyesi Genel Müdür Yardımcısı, Meclis Üyeleri ve Sosyal Hizmetler Müdüründen oluşan heyet iki gün boyunca Alanya Belediyesi’nin sosyal ve sağlık alanındaki çalışmalarını alanında uzman personeller eşliğinde inceledi. Ekip İlk olarak Alanya Marina ile ilgili bilgiler aldı. Daha sonra Alanya Belediyesi’nin Hayata Yelken Aç projesi kapsamında Marina’da uygulamalı olarak ders gören engelli bireyleri gözlemledi. Yelken sporunu yapan engelli bireylerle sohbet ederek soru cevap eşliğinde projeyi değerlendirdiler. Ekip, daha sonra Alanya Belediyesi Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi’ni ziyaret etti.  Burada “Engelsiz Kent Alanya” sunumu ve engellilere yönelik aktiviteleri ve çalışmaları gözlemleyen ekip, Engelsiz Sanat Atölyesini de ziyaret ederek Türk İslam Sanatı olarak da bilinen “Ebru” çalışmasını uygulamalı olarak gerçekleştirdi.

KIRSAL MAHALLELERDE DEVAM EDEN SAĞLIK TARAMASINI İNCELEDİLER

Gönül Pınarı ve Tevfik Hoca Alanya Evini inceleyen heyet Kız Öğrenci Yurdu ile ilgili gözlemlerinde Alanya Belediyesi’nin eğitim alanında tüm detayları düşünerek çok önemli bir projeye imza atmış olduğunu ifade etti. Alanya Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Bilal Nurgül ile müdürlük bünyesinde görev yapan; uzman fizyoterapist, psikolog, diyetisyen, sağlık teknikeri ve doktorlar eşliğinde Uzunöz Mahallesine yapılan sağlık taraması Sılute Belediyesi temsilcileri tarafından incelendi. Her bir ihtiyaç sahibi ve engelli vatandaşın evine yapılan ziyaretlerde tansiyon ölçümü, pansuman, boy kilo endeksi, kas egzersizleri ve ilk yardım bilgisi aktarıldı. İhtiyaç sahibi ailelere gıda paketi, giyim, çocuklar için oyuncak ve kitap dağıtımı yapıldı. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün yürüttüğü ‘Hoş Geldin Bebek’ projesini de inceleyen heyet Alanya Devlet Hastanesine gerçekleştirdiği ziyaret ile yeni anne babaların mutluluklarına ortak oldu.
Tüm çalışmaları ilgiyle takip eden heyet; Alanya Belediyesi’nin Sosyal ve sağlık alanında önemli yollar kat ettiğini belirterek Alanya Belediye başkanı Adem Murat Yücel ve ekibine teşekkür ettiler.

BAŞKAN YÜCEL, KARDEŞ ŞEHİR HEYETİ İLE BİR ARAYA GELDİ

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, kardeş şehir heyetini konakladıkları otelde ziyaret etti. Sılute Belediyesi Genel Müdür Yardımcısı, ve meclis üyeleri ile sabah kahvaltısında bir araya gelen Başkan Yücel, misafirlere eski Alanya resimlerinin oluşan tablo hediye etti. Alanya’yı ve belediyenin engellilere yönelik sosyal projelerini çok beğendiklerini belirten Sılute Belediyesi Genel Müdür Yardımcısı Alvidas Simelionis ‘’İki günlük gezi ve incelemelerimizde özellikle engellilere ve kırsal bölgelerde yaşayan vatandaşlara çok güzel hizmetler ve yatırımlar sağlanmış. Alanya belediyesi bu konuda örnek belediye olmuş, emeği ve katkısı bulunanları kutlarım’’ dedi. 

banner111
Anahtar Kelimeler
Kardeş Şehir

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner84

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Alanya’da kedi vahşeti
Alanya'da bir sitenin bahçesinde kafası ve bacakları kesilerek öldürülmüş kedi bulundu.

Haberi Oku