Gündem:
Şahin'den Tuna'ya üyelik jesti
Bugün gerçekleşen ALTSO Meclisi’nde ilginç bir gerçek ortaya çıktı. Muhalif isimlerden Fevzi Yüksekkaya’nın bir önceki toplantıda verdiği önergelere resmi rakamlarla yanıt veren Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serdar Uygun, “ Her şeye muhalefet ediyorsunuz ama bizler sizlere karşı hep samimi ve iyi niyetli olduk. Bakın şu anda oda başkan adayı Sayın Mustafa Tuna’nın 31.12.2015’den bu yana kanun gereği  meclis üyeliğini düşürülmesi gereken  Mehmet Şahin başkanımız kendisine sahip çıktı ve meclis üyeliğine son verecek kararı imzalamadı. Hatta bu skandal durumu gündeme bile getirmedi. Siz ise bugün herşeye muhalefet edip, yapılan hizmetlerden rahatsız oluyorsunuz. Biz ise işimize bakıyoruz” dedi.

Uygun’un açıklamaları ALTSO meclisinde kısa süreli şok yaşanmasına neden oldu. 

TUNA NEDEN MECLİS ÜYESİ OLAMAZ!.

Bilindiği üzere 2013 Haziran ayında gerçekleşen ALTSO seçimlerine 5. Guruptan aday olması beklenen Mustafa Tuna, o dönem şansını bir kat daha arttırmak adına halen meclis üyesi olan  Fevzi Yüksekkaya’ya ait 2.Meslek gurubuna Kayıtlı EFY-ELSAN Besicilik Tarım Gıda ltd Şti’ne 14 Mayıs 2013 tarihinde ortak oldu ve şirket müdürü olarak atandı. Gerçekten de ait olduğu 5.Guruptan seçilemeyen Tuna, 2.Guruptan aday olduğu EFY-ELSAN Besicilik Tarım Gıda ltd Şti’ni temsilen meclis üyesi olmuştu. Ancak   bu şirketin vergi kaydının 31.12.2015 tarihinde kapandığının anlaşılmasıyla aslında Mustafa Tuna’nın da meclis üyeliğinin kanunen düşürülmesi gerekiyordu. 

Yaşanan tüm bu gelişmelere karşın Tuna’ya sahip çıkan Başkan Şahin toplantının ardından yaptığı açıklamada, “Bizler ilkeli bir yönetim anlayışı benimsedik. Hiçbir kişi veya düşünceyle mücadeleye girmeyiz. Bizim mücadelemiz hizmet yarışıdır. Yaşadığımız şehre, bizlere teveccüh gösteren saygıdeğer üyelerimize hizmet etme gayretidir. Kişilerle uğraşacak zamanımız yok” dedi.

banner111
Anahtar Kelimeler
Mustafa TunaAltso

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner84

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Alanya Kalesi'nde tabela krizi
Alanya Kalesi’nin Unesco kültür mirası listesine girmesi için çalışmalar sürerken, tabelaların yarattığı...

Haberi Oku