Gündem:
Tarımda seferberlik başlatıldı
Toplantıya İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Rüzgar, Alanya Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan, Doğa Kurumu Milli Parklar Şefi Mevlüt Kodal, Antalya Veterinerler Odası Temsilcisi Kenan Ersoy, Alanya Sulama Birliği Müdüresi Meryem Aydoğan, ALÇED Temsilcisi Nurettin Karaca katıldı.

Kırsal kalkınma destekleri kapsamında olan Genç Çiftçi Projesi ve Köye Dönüş Projelerinin devlet teşvikinin üst noktada olduğu belirtildi. Konu ile ilgili açıklama yapan İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Rüzgar, “Son dönemde devlet teşviki kırsal kalkınma alanında ciddi oranlara ulaştı. Özellikle gençler projeleriyle hem ülke tarımı ve ekonomisine katkıda bulunurken, yerel bazda çalışmaların da önü açılıyor. Köye dönüşprojelerine ve genç çiftçi projelerine sıfır faizli kredilerin yanında proje bazında hibelerde veriliyor. Bu hibeler %50 de olabiliyor. Yerel halkın bilgilendirilmesi noktasında seferberlik başlattık. Kurum ve kuruluşlarla koordineli çalışıyoruz.” dedi.

Alanya Kent Konseyi öncülüğünde başlatılan “Alanya ve Çevresi Su Kabağı Geliştirme Projesi“ kapsamında elde edilen başarılar değerlendirilerek, su kabağının görünür olması için belediyelere bildirilerek orta refüjlere ekilmesi sağlandı.

Alanya’da yaşayan sokak hayvanları için de ayrı bir seferberlik başlatılması için çalışmalar başladı. Başta hayvanların can sağlığı, barınma ve yeme sorunları kapsamında kurumlar ve STK lar ile birlikte seferberlik başlatılacak.

Alanya’da turizmi canlandırmak amacıyla bir köyün pilot bölge seçilerek lavanta bahçesine dönüştürülmesi için kurumlar ile iletişime geçilecek. Projenin Alanya’ya değer katacağını belirten çalışma grubu üyeleri Alanya’nın deniz, kum, güneşin yanında farklı alanlarda kendini göstermesi gerektiğini belirttiler.
banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Alanyalı güreşçilerden İYİ Parti’ye pazar...
Okurcalar Güreş Takımı İYİ Parti Alanya İlçe Teşkilatı’nı ziyaret ederek İlçe Başkanı Yücel...

Haberi Oku