Gündem:
YÜCEL ALANYA'NIN O PROJESİNİ TRT'YE ANLATTI
Kötü giden Rus pazarını canlandırmak için Rusya’da yayın yapan Rusya 1, BTC, Medion ve TNT kanallarını Alanya’ya davet ederek, haber ve belgesel çektiren Belediye Başkanı Yücel, kanallara röportaj vermeye devam ediyor. Yücel, dört Rus TV kanalının yanı sıra Türkiye’nin en çok izlenen kanalı TRT Haber’e de Alanya turizmi, ekonomisi, tarihi ve sosyal yapısı hakkında  detaylı bilgi verdi. 

Yerleşik Rusların sosyal hayatı, Alanya’ya gelen Rus turist sayısı, Rus Dernekleri, Rus Okulu, Alanya Belediyesi Yabancılar Meclisi ve yabancıya konut satışları hakkında Rus TV kanallarına konuşan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Rusların Alanya’ya olan ilgisine vurgu yaptı.

HERKES İÇİN ALANYA PROJESİ, TRT HABER’DE

Rus TV kanallarından sonra TRT Haber’le de söyleşi yapan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Herkes İçin Alanya”, “Engelsiz Turizm” projelerine dikkat çekti.

Avrupa’daki engelli turist potansiyelini Alanya’ya çekmek için her türlü altyapıyı tamamlamaya çalıştıkların söyleyen Belediye Başkanı Yücel, “Alanya Belediyesi Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi’mizde engelli vatandaşlarımız ve yakınlarına, el sanatları, fizyoterapi, psikolojik destek, ulaşım, sağlık gibi birçok alanda hizmet sunuyoruz. Merkezimiz aynı zamanda turistlerinde bir takım ihtiyaçlarına talep olduğu takdirde yardımcı oluyor. Şehrimizi engelli bir vatandaşımızın kimseye ihtiyaç duymadan rahatça gezebileceği standartlarda düzenliyoruz. İki adet plajımızı engelliler için düzenledik. Belediye olarak geleceğe yönelik yaptığımız tüm planlamaları engellilere uygun olarak düzenliyoruz” dedi.

Belediyenin diğer sosyal projeleri hakkında da bilgi veren Başkan Yücel, kırsaldaki kız öğrenciler için yaptırılan öğrenci yurdu, eğitime katkı, Büyük Alanya için yapılan yatırımlar hakkında da TRT Haber’e bilgi aktardı.

banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner83

Sevilgen: İthal avokadonun önünü keselim
Alanya Avokado Üreticileri Birliği Başkanı Hilmi Sevilgen, üreticilerin geç hasat edilen türlere önem...

Haberi Oku