Mersin:
Çka Destekledi, Berdan Cıvata Kurdu
Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesinde her türlü yüksek mukavemetli cıvata, somun ve saplama üretiminin yanı sıra rüzgar enerjisi santralleri için bağlantı elemanları üreten sektörünün öncü firmalarından Berdan Cıvata Sanayi A.Ş'nin Çukurova Kalkınma Ajansı'nın (ÇKA) desteği ile kurduğu tam otomatik ısıl işlem tesislerinin deneme üretimi tamamlanarak devreye alındığı bildirildi.

TSE ve ISO 9001 Belgeleri dışında Türkiye’de bu sektörün ilk CE Belgesini ve ilk "Tucsamark Sertifikası"nı alarak kalitesini taçlandıran, yine kaliteye yönelik "Ü" belgesi almak için bir Alman Danışmanlık Firması ile sözleşme imzalayan Berdan Cıvata, bu tesisle bölgedeki demir çelik sanayicisine yeni bir hizmet daha sunmuş oldu.

Berdan Cıvata kurucusu ve Yönetim kurulu Başkanı Hasan Şemsi, sadece Mersin il genelinin değil tüm Çukurovalı demir çelik sanayicilerinin faydalanabileceğini yeni tesislerinde sertleştirilmiş cıvata, somun ve saplama kalitelerini standartlar üstü bir seviyeye taşıdıklarını bildirdi.

Şemsi, Çukurova Kalkınma Ajansının hibe desteklerinden yararlanarak kurdukları bu tesis otomotiv, makine ve benzeri sektörlerdeki yedek parça üreticilerinin 2,5 kiloya kadar ağırlıktaki makina parçalarının sertleştirilmesi konusunda hizmet verdiklerini kaydetti.

Demir- Çelik ürünlerinin korozyona karşı "Daldırma Galvaniz" yoluyla çinko kaplanması konusunda tüm Çukurova’ya hizmet veren Berdan Cıvata Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Şemsi, cıvata-somun üretimi yanında daldırma galvaniz kalitesinde yakaladıkları şöhreti bilgisayar kontrollü son sistem yerli sertleştirme tesisi sayesinde ısıl işlemde de yakalayacaklarına inandıklarını belirtti.

YENİ BİR TESİS DAHA KURULUYOR

Çukurova Bölgesi sanayicilerine verdikleri ısıl işlem ve daldırma galvaniz kaplama hizmetlerinden sonra demir çelik ürünlerinin korozyona karşı korunmasında yeni bir hizmetlerinin daha olacağını kaydeden Hasan Şemsi bu hizmetin Türkiye’de yalnız İzmir, Bursa ve İstanbul’da bulunan ve ticari adı "Dakromet" olan Çinko Lamelli Kaplama olduğunu vurguladı.

Şemsi, Tarsus OSB’de kurmakta oldukları bu tesis sayesinde Çukurova ve bu bölgeye yakın sanayicileri İzmir’e, Bursa’ya ve İstanbul’a kadar ürün göndermek külfetinden kurtaracaklarını kaydetti. Şemsi, yeni tesis hizmete girdiğinde bu sanayicilere nakliye giderleri ve zaman yönünden önemli bir avantaj sağlamış olacaklarını dile getirdi.

Tarsus OSB’de 9000 metrekarelik tesislerde 170 elemanla cıvata somun saplama üreten ve ürünlerin yüzde 50 kadarın Almanya, İspanya ve Hollanda gibi sanayide gelişmiş ülkelere ihraç eden Berdan Cıvatanın yurt içi müşterileri arasında ise Gama, Tekfen, Alsim Alarko, Özaltın, STFA, Çalık Holding gibi büyük müteahhitlik firmaları yanında Petkim, Tüpraş, TPAO gibi petrol konusunda çalışan dev firmalar da bulunuyor.

banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner209

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Yüksek maaş alanlar zararda
İşsizlik Sigortası ile ilgili kafa karıştıran soruların yanıtı.

Haberi Oku