Siyaset:
Çelik: Mutlu kadın mutlu toplum demektir

Ak Parti Antalya milletvekili Sena Nur Çelik, mutlu kadın, mutlu toplum vurgusu yaptı. Hedefin 2023’te kadın istihdamının yüzde 41 oranına yükseltilmesi olduğunu söyledi.

‘’2023’TE YÜZDE 41 KADIN İSTİHDAMIHEDEFLİYORUZ’’

16 yılda kadınlara yönelik çok önemli reformlar yapıldığını anımsatan Çelik, ‘’Sevgi dolu yürekleri ve fedakarlıklarıyla insanlığa umut ışığı veren, dünyamıza güzellik katan kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en kalbi duygularla kutluyorum. Annelerimiz bizim ilk öğretmenlerimizdir. Baş tacımız olan kadınlarımız Büyük Türkiye yolculuğumuzun öncü aktörleridir. Cenneti annelerin ayakları altına seren inancın mensupları olarak kadınlarımızın hayatını kolaylaştırmak için adım üstüne adım attık. Kadın mutlu olursa aile ve toplum mutlu olur anlayışı ile 16 yıldır kadınlarımızın refahını yükseltmek için çalıştık. Anayasa’da ailenin temel direği olan kadınlara yönelik “Pozitif Ayrımcılık” ilkesini getirdik. Kadınlarımızın siyasette daha aktif temsil edilmesini sağladık. Kadın şifa dağıtan doktordur, bayrağımızı dalgalandıran pilottur, aşımızı hazırlayan aşçıdır, iş kadınıdır, güvenliğimizi sağlayan polistir. Başörtüsü yasağını kaldırarak kadınlarımıza fırsat eşitliği sağladık, her alanda çalışabilmelerinin önünü açtık. Kadına yönelik şiddete sıfır tolerans ilkesini gözettik. “Haydi Kızlar Okula” ve “Ana Kız Okuldayız” kampanyaları ile binlerce kadınımızın okuma yazma öğrenmesini sağladık. Ev kadınlarının kendi isteği ile emekli olabilme imkanı tanıdık. Kadınlarımız için esnek çalışma saatleri ve doğum sonrasında yarı zamanlı çalışma hakkını getirdik. Kadın çiftçilerimizin sigorta kapsamına girmesi için aile reisi olması koşulunu kaldırdık. Kadınlarımızın işgücüne katılım oranını en üst düzeye çıkarmak istiyoruz. 2023 yılında yüzde 41 kadın istihdamı hedefliyoruz” dedi.


‘’KADINLARIMIZ YARINLARIMIZIN GÜVENCESİDİR’’

Güçlü Türkiye’nin yolunun güçlü kadın ve güçlü aileden geçtiği vurgulayan Çelik, 16 yılda kadınlarımıza yönelik çalışmalarda eşik atladık. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde büyük bir devrim gerçekleştirdik. Kadınlarımız artık her alanda başarılarıyla adından söz ettiriyor.“Kadını Güçlendir, Türkiye Güçlensin sloganıyla kadınlarımız için ardı ardına projeleri hayata geçirmeye devam ediyoruz. Yeni dönemde siyasetten bürokrasiye, kültürel ve sanatsal hayattan sivil toplum faaliyetlerine kadar her alanda kadının katılımını ve rolünü güçlendireceğiz.‘‘Annelik de hak çalışmak da hak’ ilkesiyle durmadan çalışacağız. Çanakkale’de, Milli Mücadele’de ve 15 Temmuz’da büyük kahramanlık örneği gösteren kadınlarımızın yanında olmayı sürdüreceğiz. Biz kadınlarımızın şefkatine güveniyoruz, onların alın terine inanıyoruz. Ülkemizin ve dünyanın geleceğine ışık tutan, özgüveni yüksek ve cesur kadınlarımız yarınlarımızın güvencesidir. Milletimizin istiklali ve istikbali için canını ortaya koyan kadınlarımızı daha da ileriye taşımaya kararlıyız. Ülkesi için şehit olan kadınlarımıza Cenab-ı Hak’tan rahmet diliyorum. Evlatlarını vatan uğruna şehit veren annelerimizin ellerinden öpüyorum, Rabbim’densabr-ı cemil niyaz ediyorum‘’ şeklinde konuştu.

ÇELİK, STANTLARI TEK TEK GEZDİ

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in uluslarası ödüle layık görülen projesi Konyaaltı Sahili’ndeki 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Programı renkli görüntülere sahne oldu. El emeği göz nuru eserlerin ve yöresel ürünlerin sergilendiği stantlar büyük ilgi gördü.Ak Parti Antalya Milletvekili Sena Nur Çelik stantları tek tek gezdi. Hatıra fotoğrafı çektirdi. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladığı kadınlarla tek tek tokalaştı. Kadınlar vekilini sevgi seli ile karşıladı. Çelik, Kazakistan ve İran gibi farklı ülkelerin stantlarındaki kadınlar Çelik’e yöresel tatlardan ikram etti. Programa  Sena Nur Çelik ile birlikte Ak Parti Konyaaltı Belediye Başkan adayı Gaye Doğanoğlu ve Ak Parti Antalya İl Kadın Kolları Başkanı Tülay BeşkonakÖzçay da katıldı.

banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Sönmez oyunu Konaklı’da kullandı
İYİ Parti Alanya İlçe Başkanı Yücel Apaydın ve Millet İttifakı’nın İYİ Parti’den Alanya Belediye...

Haberi Oku