Turizm:
Alanya Belediyesi'nin o projesi Dünya'ya tanıtılıyor
Taksim Otelcilik A.Ş. tarafından Türkçe ve İngilizce yayınlanan dergide, Kızılkule ve Muz Lifi Projesi’ne 7 sayfa ayrıldı. 

KIZILKULE

Alanya’nın Alametifarikası Kızılkule” başlığıyla ele alınan yazıda, Kızılkule, mimarisinden tarihine, kırmızı tuğlalarından sekizgen yapısına kadar tüm detaylarıyla tanıtıldı. Haberin girişinde şu cümleler yer verildi: “Alanya Kalesi’ni tamamlayan bir yapı olmanın ötesinde, Ortaçağ askeri mimarisine ait görkemli bir anıt yapı olarak Anadolu’da türünün tek örneği olan Kızılkule, Selçuklu mimarisinin essiz örneklerinde biri.”

“ALANYA’DAN DÜNYAYA MUZ LİFLERİYLE SANAT”

Alanya Belediyesi’nin örnek çalışmalarında biri olan “Muz Lifi Proje’sine de geniş yer veren Taksim İnternational Summer Dergisi, muz bitkisinin Alanya’ya ilk gelişinden başlayarak Muz Lifi Projesi ve muz lifinden elde edilen ürünlere varıncaya kadar muzu tüm detaylarıyla ortaya koydu. “Alanya’dan Dünyaya Muz Lifleriyle Sanat” başlığıyla duyurulan haberin girişinde “Muz bitkisinin Türkiye’ye ilk girdiği yer Alanya! Alanya Belediyesi, ekonomik bir değer olan muzu, kültürel bir ürüne de dönüştürmüş durumda.” denildi.

banner111

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner84

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Lübnan gemisi limana yanaştı
Lübnanlılar başta olmak üzere çok sayıda Ortadoğulu turisti Alanya'ya getiren Orient Queen adlı lüks...

Haberi Oku