Turizm:
İşte Alanya'da güvenli turizm sertifikası alan oteller
Sağlıklı Turizm Belgelendirme Programı kapsamında, Türkiye genelinde 8 Haziran’da 22 olan belgeli otel sayısı, beş günde 81’e yükseldi. Alanya’da ise 6 gün önce başvuru yapan otel sayısı 16 iken, programa başvuran otel sayısı 42’ye yükseldi. 42 otelden 9’unun ise başvuruları sonucu belgelerini aldı. Antalya’nın ilçeleri arasında en fazla ‘Güvenli Turizm Sertifikası’ alan bölge ise Alanya oldu.

Sağlıklı Turizm Belgelendirme Programı kapsamında, Türkiye genelinde 8 Haziran’da 22 olan belgeli otel sayısı, beş günde 81’e yükseldi. Belgelendirme süreci devam eden 321 otel sırada bekliyor. Antalya 31 sertifikalı otel ve 149 başvuruyla Türkiye’de ilk sırada yer alıyor.Kültür ve Turizm Bakanlığı koordinasyonunda başlatılan, dünyada da ilk örneklerden biri olan ‘Sağlıklı Turizm Belgelendirme Programı’ ile korona virüs sürecinde oteller, restoranlar ve kafeler, havalimanları, tur ve transfer araçları olmak üzere dört ayrı kategoride sağlık, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uygunluk açısından Sağlıklı Turizm Belgesi veriliyor. Belgeler, Türkiye Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) onaylı 10 yetkili firma ve Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından yapılan başvurular üzerine denetimler sonucunda firma ve kuruluşlara teslim ediliyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı verilerine göre, Sağlıklı Turizm Belgelendirme Programı kapsamında, 13 Haziran itibarıyla Türkiye genelinde 401 otel ve 50 restoran/kafenin başvuruları alındı. Bunlardan 81 otel ve 11 restorana ‘Sağlıklı Turizm Belgesi’ verildi. Başvuruları alınan diğer otel, restoran/kafelerle ilgili denetim süreçleri devam ediyor. Belge için yetkili akreditasyon kuruluşlarına, günlük başvurular da yoğun şekilde sürüyor.

Antalya, hem başvuru hem belge verilen otel sayısıyla Türkiye’de ilk sırada yer alıyor. 149 başvurunun bulunduğu Antalya’da belge verilen otel sayısı 31’e ulaştı. Alanya’da Akka Hotels Andeton, First Class Hotel, Gold Island, Goldcity Otel, NOXİNN Deluxe, Rubi Platinum SPA Resort Suites, Syedra Princess Otel, Xpreia Saray Beach Otel, Utopia World belge almaya hak kazandı. 
banner111
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner121

banner97

banner144

banner82

banner151

banner83

Alanya'da açık otellerin listesi yayınlandı

Haberi Oku