banner203

24 Haziran 2018'in İn'leri ve Out'ları (2)

İYİ PARTİ
Çok uzatmaya gerek yok ilk çıktığı günden beri söylüyorum. Kısaca bir daha tekrarlayayım. Kötü amaçlarla, kişisel hesaplaşmalarla, kinle, öfkeyle, nefretle, en önemlisi de MHP’yi bölüp, parçalamak üzerine, Ak Parti'ye kin kusan bir kesimin de gaz vermesiyle kurulmuş temelinde eğreti bir partidir. Geçmişte bunların örnekleri çokça vardır. Görüp göreceği oy oranı da budur. Kaldı ki bu oyların büyük çoğunluğu kendine ait değildir. Bu oyların bir kısmı tepki oyudur, büyük bir kısmı da CHP’den gitmedir. Bir kısmı da, özellikle Akdeniz bölgesinde Süleymanlılar cemaatinden gitmedir. Öyle söylendiği gibi MHP’liler falan da yoktur orada, varsa da kendini MHP’li falan sanıyordur ve özde değil, sözde MHP’ dir. Bu partinin MHP ile, ne başkanının, ne de arkasına düşenlerin bir alakası yoktur. Gerçek MHP’lilerin itimat edip, arkasına düşeceği bir durum söz konusu bile değildir. Gerçek MHP’liler asla özünden ayrılmazlar. Kaldı ki, MHP fitnecilerin beklediği gibi değil, aksine fitnecilerin ve çakmaların tüm hesaplarını boşa çıkarmıştır. Dimdik ayaktadır ve ülkenin bekası için en önemli teminat partilerden ve ülkenin kilit taşlarından biridir. İyi parti ise, partisinin altında kalmış bir başkan ve toplama oylara rağmen barajın altında kalmış bir partidir. Onlar yatıp kalkıp ittifak yasasını çıkaranlara dua etmelidirler. Aksi halde meclise girmelerini bir yana bırakın, meclisi rüyalarında bile göremezlerdi.
SAADET PARTİSİ
Birkaç cümleyle özetleyelim. CHP’nin, HDP ve İYİ partiye hediye ettiği oyların yerini doldurmakla görevlendirilmiş, muhafazakâr kesimden bir oy alabilirmiyiz düşüncesiyle birileri tarafından kullanılmış bir partidir. Eğer rahmetli Necmettin Erbakan Hoca dirilip yerinden kalkabilseydi. Temel Karamollaoğlu’nun ümüğüne çöker boğar, sonra da dönüp yerine tekrar yatardı.
VE HDP
Kürt kökenli kardeşlerimizi, vatandaşlarımızı kullanarak kimlere hizmet ettiklerini, kim olduklarını, kimlerin maşası olduklarını sanırım anlatmaya gerek yok. Ak Parti'ye ve Erdoğan’a düşmanlık olsun, Erdoğan oradan insinde ne olursa olsun zihniyetinin en çok bu partiye yaradığı tartışmasız ortadadır. Bir oy CHP’ye, bir HDP’ye kampanyasının mimarı Kılıçdaroğlu, yanlış partiye başkanlık ediyor. Beraberinde hareket ettikleri de yanlış yerde duruyorlar. Sırf birine düşmanlık olsun diye telafisi olmayan büyük bir yanlışın altına, bir kez daha imzasını atmış bulunuyor Sağolsun… Demirtaş ile partisinin arasındaki oy farkına bakarsanız ne demek istediğimi anlarsınız. Kılıçdaroğlu’ un iktidar olmak ve ülkenin yönetimine talip olmak gibi bir derdinin olmadığını sağır sultan biliyor. Onun tek derdi Erdoğan olduğu için HDP’nin sonuçlarına çok şaşırmamak lazım.
24 Haziran 2018 seçimlerinin özetinin özeti budur. Yorumlarımı doğru bulanda olacaktır, yanlış bulanda, sevende olacaktır sevmeyende ama maalesef gerçekler acıdır. Saygı duymakla beraber, seçim sonuçlarının vatanımıza milletimize tekrardan hayırlı uğurlu olmasını dilerim.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner84

banner97

banner121

banner82

banner83