banner203

ALTSO'nun yükü çok daha ağır olacak!

 Alanya'nın en büyük ensaf örgütü olan Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO)'nın organ seçimleri 8 Haziran'da Zimbitlik'te bulunan Atatürk Kapalı Spor Salaonu'nda yapılacak. Alanya Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri yıllardır Alanya'nın iş ve siyaset dünyasında sonucunu en fazla merak edilen seçimlerden birisi oldu ve olmayada devam edecek.  
Bu durum hem ALTSO'nun kurumsal kimlik olarak Alanya üzerindeki ağırlığından, hem ekonomik gücü ve hem de Alanya'yla ilgili olumlu yada olusuz projelerinden kaynaklanıyor.
Özellikle 2014'ün Mart ayında yapılacak yerel seçimler sonrasındaki tek belediyeli dönemde ALTSO'ya çok büyük işler düşecek. 
Manavgat ile Gazipaşa arasında bugüne kadar 17 belediye varken, artık 2014 sonrası sadece Alanya Belediyesi olacak. 
Ana belediye ve 17 belde belediyesi bugüne kadar Alanya'nın genelini ilgilendiren bir çok projede ve belli konularda ortak kararlar almak durumundaydı.
Artık yeni dönemde 17 belediye olmayacağı ve sadece Alanya Belediyesi'nin olacağını düşündüğümüz zaman, hem Alanya'nın ticari, hem sosyal hayatın gelimesinde Alanya Ticaret ve Sanayi Odası'nın projeleriyle Alanya Belediyesi'nin en büyük destekçisi ve itici gücü olması gerekir.
Dolayısıyla Alanya Ticaret ve Sanayi Odası 20 yılı aşkın sürede Alanya'nın en önemli kurumlarından birisi olmuştu. 
2014 sonrası Alanya Ticaret ve sanayi Odası'nın Alanya'ya karşı sorumluğu bence iki katına çıkacak. 
Onun için Alanya Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri Alanyamızda yaşayan herkes için önemli olmalı. 
Alanya Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri bu sorumluluk bilinciyle gidip sandıkta oyunu kullanmalı. 
Hepinizin de bildiği gibi olaganüstü bir sürpriz olmadığı sürece Alanya Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri iki listeli bir yarışa sahne olacak. 
Yıllardır Alanya ticaritinin içerinde yer alan ve Alanya Dövizciler Birliği gibi önemli bir kurumun başkanlığını yürüten Mehmet Şahin ile 4 yıldır Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığını yürüten Mustafa Tuna'nın listeleri yarışacak. 
Mehmet Şahin'in kırmızı listesiyle, Mustafa Tuna'nın mavi listesi için üyeler oy kullanacak. 
20 yılı aşkın süredir Alanya Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerini takip eden bir gazeteci olarak, seviyeli seçim yarışı için her iki aday ve ekibini kutlamak gerekir. 
Umarım bu seviyeli yarış sonrasında ortaya çıkan yeni ALTSO yönetimi, yeni umutlara ve üyelerin yüklediği yeni sorumluluk bilinciyle Alanya'nın gelişmesine ve büyümesine katkı sağlar.
Eklenme Tarihi: 03 Haziran 2013

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner84

banner97

banner121

banner82

banner83