banner203

ALTSO seçimleri ve sonrası...

 Alanya Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri 2013'ün Şubat ile Mart'ı arasındaki her hangi bir tarihte yapılacak. 
Yerel seçimlerin 2013'ün Ekim ile Kasım aylarında yapılacak olması nedeniyle siyasi kulislerde hareketlilik başladı. 
Bakıldığı zaman iki seçim arasında yaklaşık 7-8 ay gibi bir zaman dilimi var. 
Alanya'nın geçmişine yönelik seçim tarihleri irdelendiğinde, yerel yönetim hedefi olan siyasi, kişi yada grupların ALTSO seçimlerini belediye seçimleri için bir önseçim olarak gördükleri gerçeği karşımıza çıkıyor. 
ALTSO seçimleri için böyle bir algının ortaya çıkmasında siyasetin aktörleri haline gelen işadamlarının yoğurt yiyişinden kaynaklandığını söyleyenler çoğunlukta.
Alanya Ticaret ve Sanayi Odası'nın temsil, ekonomik ve sosyal gücünün hedefinde belediye seçimleri olan siyasi grup ve kişileri cezbettiğini söyleyenlerin sayısı da bir hayli fazla. 
Peki, her siyasi görüşten işadamını üye olarak bünyesinde barındıran ALTSO'ya böyle bir pencereden bakmak ne kadar doğru oda ayrı bir tartışma konusu. 
Yaklaşık 4-5 ay sonra yapılacak ALTSO seçimlerine yine böyle bir bakış açısıyla gitmeye hazırlanıyor Alanya. 
Alanya'nın birinci gündemi haline gelen ALTSO seçimleriyle ilgili şehrin görüşlerinin ortaya çıkarılması noktasında Alanya'nın İnternet Gazetesi www.alanyaadres.com olarak değişik zaman dilimlerindeki değişik anketlerle okurlarımızın görüşerine başvuruyoruz. 
Uzun süredir sitemizde ALTSO seçimleriyle ilgili bir anketimiz bulunuyordu. Anketteki bazı isimlerin adaylık düşüncesinde olmadığının ortaya çıkması üzerine anketi güncelleme gereği duyduk. 
Geçtiğimiz günlerde sitemizde "Alanya Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde kimi başkan adayı görmek istersiniz?" sorusunu yönelttik ziyaretçilerimize. 
Ziyaretçilerimizin ankete ilgisi bir hayli fazla. 
Ankette Alanya Ticaret ve Sanayi Odası'nın mevcut başkanı Kerim Aydoğan, aday olacağını kendisi açıklayan Alanya Dövizciler Birliği Başkanı Mehmet Şahin, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Mustafa Tuna, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası'nın eski meclis başkanı Metin Atalay, CHP'nin eski ilçe başkanı Bülnet Kendamir ve turizmci Kamil Köseoğlu'nun isimleri yer alıyor. 
Siyasi kulislerde konuşulan bu isimlerle ilgili Alanya halkının düşüncelerini ortaya çıkarmak amacımız. 
Anket sonuçlarını Alanya Adres Dergisi ve Alanya'nın İnternet Gazetesi www.alanyaadres.com dan sizlere aktaracağız. 
Şunuda söylemekte fayda var. 
Alanya'nın en güçlü sivil toplum kuruluşu haline gelen Alanya Ticaret ve Sanayi Odası için bu kadar fazla ismin başkan adaylığı için anılmasınının da oda için bir şans olduğunu düşünenlerdenim...
Peki, ALTSO seçimlerinin Alanya Belediye Başkanlığı seçimlerine yansıması nasıl olacak?
Bu soruya yanıt bulmak için önce siyasi partilerin ALTSO seçimlerinde izleyecekleri yol haritasına bakmakta fayda var.
Onun için bu sorunun yanıtı için biraz daha beklemek yarar var.
Eklenme Tarihi: 21 Ekim 2012

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner84

banner97

banner121

banner82

banner83