banner203

Alanya'da hemşirelerden grev

Doktorlara maaş artışlarına ilişkin düzenleme Meclis'te siyasi partilerin ortak önergesi ile kabul edildi. Bu kapsamda, pratisyen hekimlere 2 bin 500, uzman hekimlere, diş hekimleri dahil olmak üzere 5 bin lira zam uygulanacak . ALKÜ EAH'taki hemşireler ise bu kararın ardından sağlık çalışanlarına ayrım yapıldığı gerekçesiyle greve gitti

Alanya'da hemşirelerden grev

Hekim kadrolarının maaşlarında artış olacak. Sağlık bakanı Fahrettin Koca konu hakkında   "Emeklilikle ilgili pratisyen hekimlere ek gösterge olarak 13 bindi, 33 bine; uzman hekimler, diş hekimler dahil olmak üzere 17 bindi, 40 bin ek göstergeye çıkmış oluyor. Bütün pratisyen hekimlere 2 bin 500, uzman hekimlere, diş hekimleri dahil olmak üzere 5 bin lira. Sabit ek ödeme de genel bütçeye aktarılıyor" sözleriyle düzenlemenin ayrıntılarını anlatmıştı.

banner111

EŞİTSİZLİĞE ALKIŞ

Sağlık personelini ayrıştıran son zam düzenlemesi Alanya'da da büyük tepki çekti.  Bu kapsamda Alanya'daki hemşireler de  sabah saatlerinde Alanya eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde toplanarak grev yaptılar. Hemşireler uzun süre alkışlarla tepkilerini gösterdiler. 

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2021, 14:40

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner84

banner97

banner121

banner82

banner83