Alanya'da safari araçları denetlendi, belgesiz olanlar trafikten men edildi

Antalya'nın Alanya ilçesinde geçtiğimiz günlerde yaşanan ve 1 kişinin ölümüyle sonuçlanan safari kazasının ardından denetimler sıklaştırıldı. İçinde yaklaşık 40 yolcu bulunan 4 safari aracı B2 belgeleri olmadığı için trafikten men edilirken turistler otobüslerle otellerine gönderildi.

Alanya'da safari araçları denetlendi, belgesiz olanlar trafikten men edildi

Alanya ilçesine bağla Arap Koyu mevkiinde geçtiğimiz hafta kontrolden çıkıp devrilen safari aracında 1 kişinin ölümü ve 9 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan kazanın ardından safari araçları denetlendi. Bugün yapılan denetimlerde içinde yaklaşık 40 turist bulunan 4 safari aracı durdurularak B 2 belgesi olmadığı için 60 gün süreyle trafikten men edildi.
Araçlar çekicilere yüklenerek emniyet otoparkına çekilirken turistler ise saatlerce yol kenarında kendilerini alacak olan otobüsleri beklediler.

Turistler otobüse bindirilerek otellerine götürülürken, safari turu yapan işletmeciler duruma tepki gösterdi. B2 belgesinin şehirler arası otobüsler için zorunlu olduğunu safari yapan araçlar için zorunluluk olmadığını ileri süren işletmeciler uygulamanın turistleri mağdur ettiğini savundu. Trafik polisleri ise işletmecilerle görüşerek şikayetlerini ilgili makamlara yapmalarını tavsiye ettiler.

banner111


 

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2021, 11:48

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner82

banner83