Alanya’da 26 günde 36 kişi deporte edildi

Alanya’da 26 günde 36 kişi deporte edildi

Alanya’da yabancıları denetleyen İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi’ne ait araç 26 günde 726 yabancı uyruklu vatandaşın sorgusunu gerçekleştirdi. Sorgulanan şahıslardan 36’sı ise deporte edilmek üzere Antalya’ya gönderildi.

Kaymakam Fatih Ürkmezer, bugün yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Kaymakam Ürkmezer, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü ve Antalya Valiliğini de etiketlediği sosyal medya paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Alanya’mızda huzurun ve güvenliğin tesisi için sabit ve mobil ekiplerimizle çalışmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda Göç İdaresi Başkanlığımızca Alanya’mıza gönderilen mobil göç aracı ile 1-26 Aralık 2023 tarihleri arasında toplam; 726 sorgulama yapılmış; 36 yabancı ise Antalya GGM’ye gönderilmiştir. Bu yabancıların 14’ü Mısır, 5’i Özbekistan, 4’ü Endonezya, 3’ü İran, 3’ü Türkmenistan ve geri kalan 7’si ise 5 ayrı ülke vatandaşıdır. Yine aynı dönemde emniyet ve jandarma birimlerimizce toplam 34 araç gümrük süresini geçirdiği için trafikten men edilmiştir. Tüm faaliyetlerimizde olduğu gibi göç hizmetlerinin yürütülmesinde de hemşerilerimizin huzur ve güvenliği için başta Anayasa olmak üzere tüm kanun ve düzenlemelere uygun hareket edilmektedir. Alanya’mızın huzur ve güvenliği için 7/24 çalışmaya devam ediyoruz.”

banner111

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83