banner203

Alanyalı pilot uçak kazasında hayatını kaybetti

Bursa'nın Osmangazi ilçesinde sivil eğitim uçuşu yapan tek motorlu bir uçak, yerleşim yerinde evlerin arasına düştü. Kazada Alanyalı pilot Murat Avşar ve pilot Furkan Oktum hayatını kaybetti.

Alanyalı pilot uçak kazasında hayatını kaybetti

YBS Havacılık’a ait TC-UPT tescilli tek motorlu Tecnam P2002 JF tipi uçak, Bursa’nın Osmangazi ilçesine bağlı Bağlarbaşı Mahallesi Sarıgül Sokak’ta evlerin arasına düşerek yanmaya başladı.  Olay yerine 20 itfaiye aracı ve ambulanslar sevk edildi. İlk bilgilere göre uçağın kalkış sırasında, muhtemelen yakıt nedeniyle güç kaybı yaşadığı ve tutunamadığı ihtimali üzerinde duruluyor. 

ACI HABER ALANYA'YI YASA BOĞDU 

Düşerek yanan uçağın içinde bulunan pilotlardan Murat Avşar'ın ölüm haberi Alanya'daki acılı ailesine verildi.Öte yandan Murat Avşar'ın Alanyalı karo mermercisi Hasan Gündoğmuş'un torunu olduğu öğrenildi.

UÇAK EĞİTİM SIRASINDA DÜŞMÜŞ

banner111

İlk belirlemelere göre öğretmen pilot Furkan Otkum ve ile Alanyalı öğrenci pilot Murat Avşar hayatını kaybetti. Otkumun özel bir havacılık şirketinde pilot olarak çalıştığı ve eğitim programları kapsamında pilot olmak isteyenlere eğitim verdiği öğrenildi. Ayrıca Otkum’un farklı zamanlarda uçak kullanma görsellerini de sosyal medyada paylaştığı görüldü. Murat Avşa’nın ise uçuş eğitimi aldığı öğrenildi. Bursa Valisi Yakup Canbolat, “Sivil eğitim uçağı düştü. Teknik sebeplerden dolayı düştüğünü düşünüyoruz. İki pilot hayatını kaybetti. Yaralı yok. 2 evde ve 2 araçta hasar oluştu” dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2022, 09:51

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83