banner203

Alanya’ya tatile gelen 80 kişi dolandırıldı

Alanya’ya tatile gelen 80 kişi dolandırıldı

Alanya’nın Kestel Mahallesi’nde bir otele rezervasyon yaptıran 80 tatilci, geldikleri otele alınmayınca dolandırıldıklarını anlayıp şikayetçi oldu. Dolandırıcılığın ardından turu satan K.E.B. adlı şahıs şikayet üzerine polis tarafından gözaltına alındı. Alınan bilgiye göre, Türkiye’nin farklı şehirlerinde yaşayan 80 tatilciye K.E.B. tarafından telefon ile bir haftalık tatil turu satıldı. Tatil ücretini peşin ödemelerinin ardından Alanya’nın Kestel Mahallesi’nde bulunan otele gelen tatilcilere iddiaya göre önce bir günlüğüne başka otelde kalacakları söylendi.

Pakette satılan otele ertesi gün tekrar gelen 80 kişilik tatilci grubuna bu kez de konaklama tesisine alınmayacakları öne sürüldü. Bunun üzerine dolandırıldıklarını anlayan 80 tatilci Alanya Adliyesi’ne giderek şikayetçi oldu.

banner111

Ardından tatilciler polis nezaretinde emniyet müdürlüğüne götürüldüler. Mağdur tatilcilerin şikayetçi olmasının ardından turu satan K.E.B. polis tarafından gözaltına alınırken, otel sahibinin de ifadesine başvurulduğu öğrenildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83