banner203

Dimçayı’ndaki yangın Gümüşkavak’a sıçradı

Dimçayı’ndaki yangın Gümüşkavak’a sıçradı

Dim Barajı kıyısında bulunan Ak Köprü mevkiindeki ormanlık alanda dün çıkan ve rüzgarın etkisiyle Gümüşkavak Mahallesi’ne de sıçrayan yangın söndürüldü. Yangın kontrol altına alınarak yerleşim yerlerinin güvende olduğu açıklandı. Soğutma çalışmaları ise sürüyor.

banner111

Alanya’da yerleşim yerlerine yakın ormanlık alanda çıkan yangının kontrol altına alınması için ekipler müdahalesini aralıksız sürdürüyor. Yangın bugün sabah 8.00 suları itibariyle kontrol altına alındı. Yerleşim yerlerinin emniyete alındığı bilgisi paylaşılan yangının soğutma çalışmaları için 3 helikopterle müdahale devam ediyor.

Dün gece havanın kararmasıyla hava araçları çalışmalara ara verdi, Orman Bölge Müdürlüğü ve Antalya Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri, arazöz, iş makinesi, itfaiye, su tankerleri, kamyon ve dozerlerle bölgede yoğun mücadele verdi. Zorlu arazi şartları nedeniyle bazı bölgelerde çalışmalar güçlükle yürüttü. Jandarma ve AFAD ekipleri ile bölgedeki vatandaşlar da çalışmalara destek verdi.

AFAD personeli, bölgede görev alan ekiplere kumanya dağıttı. Çevre ilçelerden gelen bazı gönüllüler de yol kenarlarında yangın bölgesine gidenlere ayran ve su ikram etti.

Bahçe Sokak’ taki iki katlı evlerine alevlerin sıçramaması için mücadele veren İbrahim Avcı, Çayarası Yaylası’na çalışmaya gittiğini, yangını telefondan öğrendiğini söyledi. Kendisinin ve babasının avokado bahçesinin zarar gördüğünü bildiren Avcı, “Su motorum, hortumlar, meyve ağaçları yandı. Babam 80 yaşında, onu tahliye ettik. Ekipler sağ olsun bölgede çalışmasını sürdürüyor. Evimin yanında yangın nöbeti tutuyoruz, ekiplere destek oluyoruz” diye konuştu.

Yangını duyunca 40 kilometre uzaklıktaki Sapadere Mahallesi’nden gelen Sefa Ünal da arkadaşının evinin yanmaması için mücadele ettiklerini vurguladı. Ünal, “Alevlerin eve ulaşmasını engelledik. Su doldurup alevlere döktük. Duman da alevler de çok yoğundu. Ben daha önce Sapadere, Manavgat ve Gündoğmuş yangınlarında da gönüllüydüm, tecrübeliyim” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83